Čeká nás další zápas s posledním

20.09.2012 Kategorie: Tým A

Patnáct kilometrů východně od Pardubic leží šesti a půl tisícové město Holice, ve kterém se fotbal hraje od roku 1906. SK Holice zažil nejúspěšnější éru v letech 1952 až 1962, během kterých strávil celkem 8 ročníků v tehdejší třetí nejvyšší lize a Holičtí si považují také své účasti ve 4. kole Českého poháru sezóny 1990/91. Díky vítězství v pardubickém krajském přeboru jsou letos znovu, po tříleté pauze, účastníky divize C.

Většina předešlých holických působení v divizi měla dosti krátký děj. Jasným cílem SK Holice pro tuto sezónu je tedy prosté udržení se v soutěži, pokud možno bez záchranářských starostí. Po šesti odehraných kolech to však vypadá, že trenér Jiří Tesař a jeho mančaft budou mít starostí nad hlavu. Pouze v prvém utkání dokázali alespoň remízovat, zbylých 5 však prohráli a „zdobí“ je skóre 3:15.

Tým, který vykopal postup z kraje, se nepodařilo dostatečně doplnit posilami. Holičtí toužili po posílení útoku, opravdových gólových střelců je však stále v českém fotbalovém prostředí jak šafránu (na rozdíl od trapných simulantů, slepých odkopávačů a srabáckých trenérů, kteří je vychovávají), a tak sehnali pouze matadora Semeráda, kterého můžeme znát z jeho dřívějšího futsalového působení v prvoligovém SELP Mladá Boleslav.

V základní sestavě se během šesti kol protočilo již 17 různých hráčů. Měnila se komplet stoperská dvojice i útok a například Chvála se z útoku postupně přesunul přes zálohu do obrany. Po prvních prohrách tým vzdal původní snahu prezentovat se útočným fotbalem a z rozestavení 4-4-2 přešel na 4-5-1 a hraje teď na obranu a brejky. Změna přesto zatím nepomohla a Holice je po šestém kole poslední.

Dobrovice začala mnohem lépe, z prvních 5 zápasů vytěžila 10 bodů a drží se těsně za čelem tabulky. V šestém zápase však nečekaně tvrdě selhala a slabou chvilkou pomohla Lhotě pod Libčany k odpoutání se ode dna tabulky. Tento týden tak dobrovičtí dostanou příležitost složit reparát a aktuálně poslední tým divize C tentokrát porazit. Budiž jim k tomu nápomocni také domácí fanoušci, v jejichž hojnou podporu, nehynoucí ani po výpadku minulého kola, celý tým poníženě doufá. Souboj vypukne v sobotu 22. září v 16:30 na Městském stadionu Dobrovice.

Stanislav Chmela

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30