Ústí nad Orlicí se venku nedaří

29.03.2013 Kategorie: Tým A

Ústí nad Orlicí je patnáctitisícové město 45 km východně od Pardubic. Tamní fotbalový klub vznikl už v roce 1904, od padesátých let nese název Jiskra a od konce let devadesátých, kdy získal podporu místního silného sponzora, je tradičním účastníkem divize C.

Východočeši jsou momentálně na 4. místě tabulky, patří však mezi jediné dva týmy, které mají odehráno všech 18 zápasů. Naše podzimní střetnutí skončilo výhrou domácí Jiskry 2:0 a hráči si možná dosud vzpomínají na nelibý pocit z výkonu sudího. Ostatně rozdíl mezi výsledky domácích a venkovních zápasů je u Ústečanů skutečně pozoruhodný. Zatímco v tabulce domácích zápasů jim za 7 výher v 9 utkáních patří 4. místo, venku naopak sedmkrát z devíti pokusů prohráli a jsou až dvanáctí.

Naši sobotní hosté budou mít ještě jednu nevýhodu – letos zatím nehráli na živém pažitu. Z umělé trávy v Pardubicích odkráčeli s prohrou 0:3, pardubického brankáře za celý zápas jedinkrát výrazněji neohrozili. Ze svého domácího prostředí však hosty vyprovodili výsledky 4:1 a 5:0. Ve formě se zdají být především rychlonohý útočník Kukla, jeho kolega Ráb a v záloze hrající kapitán Vaňous, poměrně jisté výkony podává také gólman Křivka. Jak se jim bude dařit proti dobrovickým, se dozví ten, kdo v sobotu 30. března od 15 hodin zavítá na náš domácí fotbalový stánek. Podle informací z pátečního dopoledne by se utkání i přes pokračující nepřízeň živlů mělo odehrát.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice