Ústí nad Orlicí hraje fotbal, góly dává soupeř

30.08.2012 Kategorie: Tým A

Fotbalový klub v Ústí nad Orlicí, patnáctitisícovém městě 45 km východně od Pardubic, vznikl v roce 1904. Od padesátých let nese název Jiskra a většinu následujících let hraje krajské soutěže. Až příchod silného lokálního sponzora na konci minulého tisíciletí jej postupně dostal mezi tradiční účastníky divize C, kde historicky nejvyššího umístění dosáhl v sezóně 2009/2010, kdy skončil třetí. Loňský ročník pro něj byl taktéž úspěšný, zakončil jej na čtvrté příčce.

Také s ohledem na tento fakt nemohou být ústečtí příliš spokojeni s prvními třemi letošními zápasy. Obě venkovní střetnutí, v Nové Pace i v Turnově, prohráli a úspěšní byli pouze doma proti momentálně poslednímu pardubickému béčku. Navíc všech 5 gólů, které Jiskra pardubickým nasázela, padlo po standartních situacích a hosté se velmi nespokojeně vyjadřovali k výkonu rozhodčího. Takřka nezměněná ústecká sestava má letos problémy především s dosti prostupnou obranou, na druhé straně ofenzíva si, nejčastěji díky levému krajnímu záložníku Smejkalovi, vytváří spoustu šancí, které však není schopna proměňovat. Jak si Východočeši sami stěžují na klubovém webu, Ústí hraje fotbal, soupeř dává góly.

Zápas proti Jiskře proto slibuje pohledný fotbal a velkou šanci na další dobrovický úspěch. Záleží však také na tom, jak se mužstvo vyrovná s rozšiřující se marodkou. Po dlouhodobě zraněném Gábovi, Miškovském a Čechovi odstoupil v minulém kole nuceně ze hry další ofenzivní hráč, Bulíř. Do útoku vedle Ansumy se tak musel postavit po zranění se stále rozehrávající Mrklas. Koho tedy trenér Maruška postaví vedle našeho Ghaňana, toť jedna ze zásadních otázek nastávajícího střetnutí. Kdo chce být mezi prvními, kteří se dozvědí odpověď, může se v sobotu odpoledne vydat do Ústí nad Orlicí a podpořit naše fotbalisty v dalším divizním střetnutí.

Stanislav Chmela

FC Slavoj Vyšehrad 0