Ústí n. Labem bylo nad naše síly a končíme v 1. kole MOL Cupu

18.08.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Ústí n. Labem 1:5 (0:4)

Ve středu 17.8. jsme přivítali na domácí půdě v rámci 1. kola MOL Cupu ještě nedávno druholigový celek FK Ústí n. Labem. V úmorném vedru přijel soupeř v plné své síle a na hřišti to bylo také vidět. Ústí hned ve 2. minutě skórovala, ale Vobecký místo střely zvolil přihrávku Davidovi Černému, který byl v ofsajdové pozici a gól tedy nemohl platit. Ve 4. minutě se mohlo měnit skóre na druhé straně, kdy Michal Sedláček našel kolmicí Bičiště, ten svým centrem oslovil Zelinku, ale jeho hlavička mířila těsně nad. V 10. minutě obléhali hosté domácí vápno a jeden z centrů si našel David Černý a rozvlnil pouze boční síť.Ve 13. minutě domácí ztratili míč uprostřed hřiště a ihned byl vyslán Benda, který skóroval o tyč, ale opět tento gól nebyl uznán pro ofsajd. O minutu později byl vyslán dlouhý míč na Bičiště, který se nejlépe zorientoval před vybíhajícím brankářem a trefil pouze jeho připravené rukavice. V 19. minutě už se hosté prosadili, kdy ústecký stoper vyvezl míč do útočné třetiny hřiště, kde prostrčil na Chodoru, ten míč posunul na zcela volného Kubína a ten prostřelil před sebou Pečínku i Bartoše - 0:1. Za pár minut poslali ústečtí další centr do vápna, který přizvedl v souboji Pečínka s Bendou a Klaina tento míč přelétl, za ním volný Černý trefil centr z voleje a propálil Bartoše - 0:2. Ve 30. minutě rozehrál standardní situaci rychle Michal Sedláček a Kocourek přehodil golmana Plachého, ale další branka nebyla uznána pro ofsajd. Ve 37. minutě zahrávali hosté první rohový kop a ihned ho proměnili, kdy centr Chodory proměnil na zadní tyči hlavičkou Benda. Těsně před koncem poločasu přišla ztráta na útočné polovině a rychlý brejk podnikl D. Černý s Bendou, kdy Černý vyslal kolmicí Bendu, ten mu míč předložil centrem zpátky a Černý se prosadil hlavičkou podruhé v zápase - 0:4. Do druhého dějství jsme vstoupili s cílem už neinkasovat a vyvarovat se většímu debaklu, ale hosté vstoupili stejně aktivně do druhého poločasu jako do prvního a už ve 49. minutě Jiránek vysunul Fischera, který poslal míč na Bendu, kterého Bartoš vychytal a následnou dorážku O. Černého také. V 55. minutě se roly prohodily a Fischer zatáhl míč po pravé straně a před brankovou čarou poslal míč zpětnou přihrávkou na nohu Jiránka, který poslal svou ránu k tyči - 0:5. Za dvě minuty jsme zahrozili my, kdy Kocourek si vyměnil míč s Herzánem a postupoval do otevřené brany, poté si zbavil i Hudce při postupu jeden na jedno a akci zakončil ranou zpoza vápna nad. V 59. minutě předvedl Bartoš další skvělý zákrok po hlavičce Bendy. V 66. minutě nastala chvíle Martina Korce, kdy se postavil ke standardní situaci zpoza vápna a krásnou ranou přes zeď trefil šibenici a nedal Plachému šanci - 1:5. V 72. minutě se uvolnil hezky na velkém vápně Herzán, ale jeho střela mířila opět nad. V této chvíli jsme byli aktivní a v 77. minutě Herzán sklepl autové vhazování na Kohouta a ten vystřelil a jeho střela byla zblokována na rohový kop. V 81. minutě se dostal po přetaženém centru Adam Černý k zakončení, ale Bartoš byl opět připraven. V 85. minutě se uvolnil Kohout, Herzán se dostal k míči a vystřelil do připraveného brankáře. O minutu později na druhé straně po akci Černého pálil Zůza, ale Bartoš opět čaroval. Dokonce utkání se na hřišti už nic nestalo a tak hosté zcela zaslouženě postupují do další fáze MOL Cupu.

V neděli zajíždíme na půdu lídra divizní skupiny C, kterým je v této chvíli FC Hlinsko. Info pro fanoušky - odjezd autobusu je 13:15.

Branky: 66. Korec - 19. Kubín, 23., 40. Černý D., 37. Benda, 55. Jiránek

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Hubač, Vrána, Pečínka, Klain (63. Korec) - Zelinka (26. Zelinka), Král (46. Kučera), Horák, Michal Sedláček (63. Kohout), Bičiště - Tomíček (46. Herzán)

FK Ústí n. Labem: Plachý – Kubín (46. Fischer), Hudec, Čítek (C) (46. O. Černý), Uličný – Zaspal (46. Zůza), Jiránek, D. Černý (56. Škoda), Chodora – Vobecký (56. A. Černý), Benda