Áčko vyhrálo v Nymburce a je o skóre třetí

19.09.2017 Kategorie: Tým A

FK Polaban Nymburk - FK Dobrovice 1:3 (0:1)

K utkání 6. kola vyrazila Dobrovice na hřiště nováčka z Nymburka, kde si chtěla spravit chuť po domácí prohře 1:2 v minulém kole s Pískem. Naposledy se oba soupeři střetli v sezóně 2011/12 ještě o dvě patra níže, ve středočeském krajském přeboru. Oba zápasy tehdy vyhráli jasně 4:0 dobrovičtí fotbalisté, kteří se pak vrátili do divize a za další tři roky postoupili do ČFL. Nymburk je následoval s dvouletým zpožděním.

Dobrovický trenér Sedláček sáhnul k několika změnám v sestavě. V bráně dostal na hřišti svého bývalého klubu poprvé v sezóně příležitost Dědek, na levém beku nastoupil místo Peljaka uzdravený Tvaroha a chyběl také Miškovský, jehož místo zaujal Eliáš.

První poločas byl prvních pětatřicet minut prakticky prostý jakýchkoliv zajímavých okamžiků. Ve 36. minutě ale z 20 metrů rozehrávali dobrovičtí přímý kop, který sice po signálu střílel Krystan do zdi, odraženého míče se ale po několika rychlých přihrávkách ujal Jakub Novák a jeho centr prodloužil na malém vápně hlavou za Přibylova záda Marek Sedláček. A hosté mohli své vedení ještě do poločasu navýšit. Ve 43. minutě se dostal do obrovské šance po kiksu domácí obrany Volf, ale domácí gólman Pribyl Nymburk výrazně podržel, když Volfovo zakončení zakončení samostatného nájezdu vyrazil. Ve 44. minutě ještě nebezpečně po rohu pálil z otočky domácí Kučaba, dobrovickou bránu však přestřelil.

Druhý poločas začal výrazně ostřeji než ten první a již v 48. minutě šla Dobrovice do dvougólového trháku, když domácího brankáře prostřelil zblízka z voleje po Bernátově centru Josef Eliáš a zvýšil na 0:2. A o chvilku později bylo hotovo. To když v 54. minutě Tvaroha hlavičkou z vlastní poloviny poslal míč kupředu, Marek Volf si důrazně udělal prostor na hranici šestnáctky, obtočil se kolem dvou nymburských stoperů a zblízka prostřelil Přibyla. I nymburští měli šance, jako například v 66. minutě, když trestný kop domácího Bodláka vyrazil Dědek efektním skokem na roh, a v 84. minutě se dokonce dočkali snížení a také historicky prvního vstřeleného gólu v ČFL. Luboš Nepovím vysunul Jaromíra Cásku, který se probil do pokutového území a jeho skvělou přihrávku pod sebe umístil přesně k tyči Michal Daněk. Polaban se gólu v ČFL dočka po 623 minutách hry. Na zdramatizování zápasu přišlo snížení ale příliš pozdě, a tak si všechny tři body odvezli cukrovarníci.

FK Polaban Nymburk - FK Dobrovice 1:3 (0:1)

Branky: 84. Daněk – 36. Sedláček, 48. Eliáš, 54. Volf

FK Polaban Nymburk: Přibyl – Herčík, Svoboda, Vyskočil, Kabyl (57. Novotný) – Houžvička (46. Nepovím), Dudek (46. Cáska), Chlapec (79. Daněk), Franc (46. Petr), Bodlák – Kučaba.

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Eliáš, Žaloudek (90. Skuhravý), Osvald (73. Husenský), Krystan (67. Fotr), Bernát (87. Peljak) – Volf (76. Kostka).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních zápasů naleznete zde.

FK Dobrovice 21.10.
vs. So