Áčko vede tabulku. V neděli se ukáže, zda to není náhoda. Béčko musí napravit zaváhání.

30.08.2013 Kategorie: Tým A

Svitavy, Kutná Hora, Turnov – tyto týmy se nejčastěji objevovaly v předsezónních tipech na letošního vítěze divize C. Deváté, sedmé, čtvrté - takové je jejich umístění po třech kolech a tabulce místo nich vládne Dobrovice. Bez problémů si poradila s pardubickými mladíky i s nováčky soutěže z Trutnova a z Liberce. Předvádí líbivý, přímočarý fotbal plný útočných kombinací a dává spoustu gólů. Až ve čtvrtém kole na ni ale čeká opravdu těžký soupeř, který prověří, zda je její postavení lídra tabulky oprávněné.

1. FK Nová Paka skončila loni na sedmém místě, přes léto přišla o svůj domácí stadion, ale na oplátku hodně posílila. Radnice v Nové Pace má k fotbalu hodně zvláštní postoj. Fotbalový klub, který se stará o dvě hřiště v hodnotě 19 milionů, má od města stejně malou dotaci, jako místní tělovýchovná jednota, provozující šachy, kuželky, turistiku a ping-pong a starající se pouze o svou kuželnu. Fotbalový klub po několika letech vzdal svůj boj s městem a rozhodl se odstěhovat. Od letošní sezóny spolupracuje s Novým Bydžovem, který loni z divize spadl do krajského přeboru. Nová Paka tedy hraje svá domácí utkání v Novém Bydžově a její tým posílilo devět hráčů loňského novobydžovského týmu. Navíc přišli tři hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží – brankář Ottmar, útočník Knobloch a obránce Motyčka.

Dobrovice se už se složeným týmem Nové Paky a Nového Bydžova potkala. V předkole Poháru České Pošty mu doma podlehla 1:5. Tehdy ovšem ještě nastoupila v okleštěné sestavě bez letních posil. A ani pro současný dobrovický kádr určitě nebude Nová Paka lehkým soupeřem. Tým je po třech kolech na pátém místě, jediné body ztratil remízou ve Svitavách a naposledy dokázal vyhrát na půdě silné Kutné Hory

Zápas, který může Dobrovici definitivně posunout mezi favority soutěže, startuje v neděli 1. září v 17 hodin na stadionu v Novém Bydžově.

Rezervní tým, nováček 1. A třídy, vlétl do vyšší soutěže jako uragán a po dvou kolech také vedl tabulku. Pak ale doma zaváhal s ambiciózním nováčkem z Ostré. Teď musí výpadek z domácího prostředí nahradit ziskem zvenčí.

TJ Sokol Zásmuky by se letos určitě moc rád vyhnul záchranáčským starostem, zatím mu ale patří třetí místo odspodu za jedinou výhru a skóre 3:8. Snadné sousto pro naše borce? To se uvidí v sobotu 31. srpna po 17. hodině. Autobus pro fanoušky odjíždí z dobrovického autobusového nádraží ve 14:15.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice