Áčko se pokusí sérii utnout, béčko prodloužit

19.10.2012 Kategorie: Tým A

Dobrovické hlavní mužstvo neuspělo v přetěžkém střetnutí s Jirnami, ani minulý týden v Nové Pace. Klub se však stále drží v horní polovině tabulky a například v hodnocení pravdivostních bodů mu patří druhá pozice spolu s Kutnou Horou. Neúspěšnou dvouzápasovou sérii bude chtít rázně utnout proti Turnovu.

Turnov je čtrnáctitisícové město na severním okraji Českého ráje, Pěnčín pak obec o 650 obyvatelích západně od Turnova. V obou místech se tradičně hrával fotbal, v Turnově už od roku 1902 a tamní klub zažil na počátku 90. let tříletou účast ve druhé nejvyšší soutěži. Poté však přišel postupný pád a v roce 2004 sloučení s Pěnčínem. Dnes můžeme FK Pěnčín-Turnov považovat za tradičního účastníka divize C, aktuálně v ní tráví již šestou sezónu.

Klub měl před novým ročníkem divize poměrně velká očekávání. Po loňském osmém místě se podařilo nejen udržet, ale i posílit kádr a turnovští si věřili na klid v horní polovině tabulky. Momentálně se jim však vůbec nedaří. Po deseti kolech jsou třetí odzadu, jen poslední Holice inkasovaly více gólů, a to ještě jen o jeden, a tým už čtyři zápasy v řadě prohrál, takže klub rozhodl po dvou a půl letech odvolat trenéra Broschinského. V posledním zápase proti pardubickému béčku byl navíc vyloučen gólman Hyka, takže proti Dobrovici patrně nastoupí veterán Cimbál, v poslední době již více asistent trenéra, než aktivní fotbalista. Nejvýraznějšími tvářemi mužstva, kterým v minulosti prošli také dobrovičtí Patočka, Hnízdo a Mrklas, zůstávají bratři Hurtové, kteří neuspěli na testech ve třetiligové Hlavici či bývalý hráč Slovanu Liberec Josef Petřík ml. Staronovým trenérem se stal Emil Šafář, který by rád proměnil herní styl a z hráčů dostal vše, co umějí. Zda se mu to podaří již při obnovené premiéře na lavičce Turnova, to uvidíme tuto sobotu od 15:30 na dobrovickém stadionu.

Dobrovické béčko dělá svým fanouškům po historickém postupu do 1. B třídy až nečekaně mnoho radosti. Po osmi kolech vede tabulku s dvoubodovým náskokem, již sedm zápasů neprohrálo a čtyři zápasy v řadě naplno bodovalo. Příštím týmem, který se pokusí dobrovickou rezervu zastavit v rozletu je Trnavan Rožďalovice. Klub byl založen v roce 1931 a za největší úspěch své historie považuje 5 let staré vítězství v 1. A třídě a následný postup do Krajského přeboru. Tam však Rožďalovice působily jen půl roku, vrátily se do 1. A třídy a nyní již třetím rokem hrají 1. B třídu. Momentálně jsou na šesté příčce, kde na dobrovické béčko ztrácejí čtyři body. V dosavadních třech venkovních utkáních ještě neprohrály. Věřme, že naše rezerva nic nepodcení a tuto jejich sérii v neděli přeruší. Všichni dobrovičtí fanoušci si jako začátek utkání značí nedělní půl čtvrtou.

Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: