Áčko doma zaútočí na dalšího nováčka

19.09.2013 Kategorie: Tým A

Tři jednoznačné výhry – taková je bilance dobrovického divizního mužstva ze tří zápasů, jež dosud odehrálo proti nováčkům soutěže. Dalším novicem na řadě je FK ŽBS Železný Brod.

Mančaft ze šestitisícového města na horním toku řeky Jizery loni obsadil v Libereckém krajském přeboru až třetí místo. Nečekanou nabídku postupu klub přijal, kádr posílil alespoň o druhou ligou protřelého stopera Hozdu a o záložníka jablonecké juniorky Davida Hlouška, na lavičku angažoval zkušeného lodivoda Josefa Hlouška (první liga za Bohemians, asistent v FK MB a další) a směle vykročil ve svůj premiérový divizní ročník. První krůčky mu moc nevyšly, až na počtvrté získal první bod. Poté ale hned další a v minulém kole už doma slavil vítězství nad Kutnou Horou. Vzestupnou tendenci svých výsledků by jistě rád udržel i v Dobrovici.

Stejně tak se však Dobrovice pokusí zůstat katem letošních nováčků, a akcie jejích snah mají značně vyšší hodnotu. Zatímco hosté jsou až dvanáctí a mají nepříznivé skóre 5:8, domácí budou hájit třetí příčku a pověst vysoce ofenzivně laděného mužstva. V minulém kole podali výborný výkon v Živanicích, kde sice brzy prohrávali, ale zápas ještě v první půli otočili a nakonec zaslouženě zvítězili 4:1. Střelecky se dařilo Tomáši Osvaldovi, autorovi dvou branek. Další zásah přidal i David Miškovský, v šesti zápasech to byla jeho už pátá trefa a dobrovický rodák je spolu s turnovským Papouškem v čele tabulky střelců divize C. Další góly může on i jeho spoluhráči přidat na dobrovickém stadionu v sobotu 21. září od 16:30 a vy jste srdečně zváni do publika!

Dobrovické béčko se po remíze v Benešově propadlo na sedmou pozici. Po šesti kolech ale ztrácí na vedoucí tým jen 5 bodů a má skóre 13:6, a to je na nováčka slušný vstup do soutěže. V dalším kole přivítá FC Velim. Loni pátý tým soutěže má zatím na kontě jedinou výhru a je až třináctý. Svůj bodový zisk se rozhodně pokusí rozšířit na dobrovické trávě, kde letos domácí překvapivě již dvakrát padli. Ti však touží napravit si před svými příznivci reputaci a kdo jim věří, nechť dorazí v neděli 22. září v 16:30 na dobrovický stadion.

Stanislav Chmela

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30