Áčko čeká Jabloneček, béčko derby v Luštěnicích!

27.09.2013 Kategorie: Tým A

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, v dobĕ svého vzniku SK Krakonoš, dnes fandům familiárnĕ znám jako Jabloneček, je dalším z letošních nováčků divize C. Loňský suverénní vítĕz libereckého přeboru si zatím ze všech noviců vede nejlépe. Tým z ani ne dvoutisícového mĕsta drží s 11 body ze 3 výher a 2 remíz 7. místo, daleko od pásma sestupu. Podstatnou mĕrou za to vdĕčí svému novému statutu farmy prvoligového Jablonce nad Nisou. Pĕt z jeho 13 gólů má na svĕdomí mladý Bosňan Nermin Crnkič. Týmu pomohl ve třech utkáních ke dvĕma výhrám a nyní už válčí v 1. lize za Znojmo. I bez nĕj mladý tým (průmĕr okolo 22 let) vyniká fotbalovostí a techničností, v minulém kole v Kutné Hoře mu ale fatální problémy činila soupeřova tvrdá, kontaktní, fyzicky náročná hra.

Zkušený a v létĕ vhodnĕ omlazený dobrovický tým drží po 7 kolech vynikající 3. příčku. Prohrál jen s vedoucím dvojtýmem Nové Paky a Nového Bydžova a remízoval se silným Dvorem Králové. Proti nováčkům si zatím počínal zcela suverénnĕ a i v Jablonci si může dovolit přijmout označení favorita zápasu. Pokud se jej v boji o obhajobu této pozice nevydáte podpořit přímo pod hřebeny Krkonoš (výprava odjíždí z dobrovického autobusového nádraží ve 13:00), pak sledujte facebook FK Dobrovice a získejte průbĕžné výsledky ihned a jako první!

Divizní duel hlavního týmu tentokrát časovĕ koliduje se zápasem B-týmu. Také sbor trenéra Klaina dĕlá letos svým příznivcům radost, přestože jako nováček 1. A třídy již nepůsobí natolik suverénním dojmem jako vloni o třídu níže. Po 7 zápasech mu ale patří výborné 4. místo a v posledním kole potĕšil fanoušky pĕtigólovou kanonádou proti Velimi.

V dalším kole se představí v derby na trávĕ nedalekých Luštĕnic. Loni celkovĕ osmý tým soutĕže je aktuálnĕ opĕt osmý a podává dosti nevyrovnané výkony. Prohrát dokázal nejen s vedoucím Suchdolem, ale také v předposledních Podĕbradech. Jak se mu bude dařit v derby proti Dobrovici? Dozvíme se v sobotu po půl páté!

Stanislav Chmela

FC Slavoj Vyšehrad 0