Jan Vladyka: Jsem prostě zabiják jako Tomáš Skuhravý

12.11.2013 Kategorie: Tým A

Autor: Deník/Jaroslav Bílek

Dobrovice - Dobrovický stoper naskakuje za divizní áčko v útoku a Janov mu prý leží u nohou.

Léta patřil neodmyslitelně do obrany divizní fotbalové Dobrovice. Stoper Jan Vladyka nosil dokonce kapitánskou pásku a patřil k oporám cukrovarníků. S letním příchodem nového trenéra a masivní obměny kádru však ze základní sestavy vypadl. „Ten boj o místo je hodně těžký. Velmi kvalitně jsme posíli a já jsem cítil, že to budu mít s místem v sestavě hodně těžké," začíná rozhovor o víkendových zápasech Vladyka.

Ten v nich však zazářil. A to na svůj post středního obránce nezvykle. Ve dvou víkendových zápasech se totiž třikrát trefil do sítě soupeře. Jeden gól dal za áčko do sítě Náchoda (3:0), dva pak přidal v neděli za béčko při domácí výhře 4:1 nad Sázavou v I. A třídě.

„Škoda že už nemůžu hrát za dorost, bych šel nějaký gól dát ještě tam," hlásil se smíchem po nedělním zápase Vladyka.

Ten v áčku nastupuje v závěrech zápasů na pár minut. V pozici útočníka. „Já jsem celý život hrál v obraně, takže je to pro mě nezvyk. Mám ale fotbal v Dobrovici rád, takže jsem šťastný za každou šanci, ať už je to na jakémkoliv postu," říká Vladyka.

A jak se mu jako stoperovi hraje v útoku? „Já jsem typický Tomáš Skuhravý. Prostě zabiják do vápna. Janov mi leží u nohou! Jinak tam jsou úplně jiné návyky a náběhy. Jak jsem mimo vápno, tak jsem ztracený," komentuje na půl v žertu hru na druhé straně hřiště Vladyka.

„Hecoval jsem tam při mém střídání trenéra Náchoda Radovana Hromádka, s nímž jsem hrál v Semilech, ať na mě radši nasadí osobní obranu," baví se fotbalem za každé situace třicetiletý hráč. „On říkal, že to není potřeba, tak jsem za ním hned po gólu běžel," dodává Vladyka.

V nedělním zápase už nastoupil za B tým na svém obvyklém postu. A dal hned, coby stoper, góly dva. „Já nevím, proč mě soupeři nebrání?" lze jenom těžko mluvit s odchovancem boleslavského fotbalu na vážnou notu.

Přesto při srovnání divize a I. A třídy na chvíli trochu zvážní: „Ten rozdíl je obrovský. Kvalita soupeřů je nesrovnatelná, divize je úplně někde jinde. Samozřejmě bych hrál radši divizi a mrzí mě, že už v plánech áčka moc nefiguruju. Ale na hřišti mi je jedno jaký to je tým, jdu do toho naplno. Za tým, za Dobrovici!"

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30