FK Dobrovice - SK Rakovník

02.04.2012 Kategorie: Tým A

Rakovnický deník

Za čtvrt hodiny bylo vymalováno. SKR podal nejhorší výkon

Dobrovice – Před týdnem si zajeli do Dobrovice pro vysokou porážku fotbalisté Nového Strašecí, v sobotu si v 19. kole krajského přeboru odtud odvezl debakl i SK Rakovník. Domácí svým výkonem potvrdili, že po dvou letech se chtějí vrátit do divize, naopak hostům se v boji o záchranu v soutěži začínají vzdalovat některé týmy, které byly po podzimu na bodový „dostřel“. Nic ale ještě není ztraceno, neboť do konce nejvyšší krajské soutěže je ještě daleko.

Zatímco Dobrovičtí proti Novému Strašecí rozhodli o svém vítězství až v závěru utkání, tentokrát tomu bylo naopak. Za silného větru na hosty od úvodního hvizdu rozhodčího Šmejkala doslova vlétli a už z prvního útoku se ujali vedení.

O osm minut později přidali druhý gól a ve 14. minutě potrestali další chybu v rakovnické defenzívě třetí brankou. Po půlhodině hry už na ukazateli skóre svítilo skóre 4:0. Až do konce prvního poločasu se převážně hrálo jen na jednu bránu, hosté domácího gólmana prakticky neohrozili.

Po přestávce měli vítr v zádech Rakovničtí, kterým chyběli zraněný Isteník a Severin, jenž si odpykával trest za čtyři žluté karty.
Hru sice opticky srovnali, ale žádnou vážnější příležitost alespoň ke kosmetické úpravě brankového účtu si nevypracovali. Naopak to byli opět domácí, kteří dalšími dvěma góly dali výsledku definitivní podobu.

„Byl to náš nejhorší výkon, který pamatuji. Ani jeden hráč nesnese přísnější měřítko, domácím jsme cestu k dalšímu zisku třech bodů hodně ulehčili. Nakonec výsledek hovoří za všechny komentáře,“ těžko hledal slova pro hodnocení duelu asistent rakovnického trenéra Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník v dalším kole krajského přeboru přivítá v sobotu 7. dubna v 10.15 hodin na svém hřišti Sokol Libiš, s nímž na podzim prohrál 2:3.

SK Rakovník: Kukla – Vaidiš (60. Červený), Hornof, Zápotocký, Liprt – Schwendt, Fojtík, Razím, Mžourek (70. Kapek) – Guadalupe (46. Lupák), Pucholt. Trenér Jan Vlček.

JAROSLAV MOKREJŠ

Autor: Redakce