Cukrovarníci vedou divizi!

12.11.2013 Kategorie: Tým A

Autor: Deník/Jaroslav Bílek

Ústí nad Orlicí - Fotbalisté FK Dobrovice vyhráli víkendový šlágr divizní skupiny C a vyšvihli se do čela.

Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Dobrovice 1:2 (0:0)

Dobrovice – dvacet bodů a druhé místo. Ústí nad Orlicí – třetí s devatenácti body. Tak vypadala před víkendovým kolem tabulka fotbalové divize C.

A po víkendu? Na prvním místě najdeme právě zmiňovaný tým z města cukru. Dobrovičtí fotbalisté totiž dokázali vyhrát šlágr 10. kola na půdě soupeře 2:1, a protože dosavadní lídr z Nové Paky pouze remizoval na půdě Živanic 0:0, vyšvihli se právě svěřenci trenéra Petra Hejna díky lepšímu skóre na příčku nejvyšší. To vše přesně po odehrané třetině soutěže.

„Samozřejmě jsem za to postavení v tabulce rád. Je to příjemné pro další práci, protože hráči sami vidí, že to dává smysl. Ale na druhou stranu to netřeba nějak přeceňovat. Samozřejmě chceme hrát co nejvýš to jde, ale divize je natolik vyrovnaná, že o čelo bude až do konce podle mne bojovat šest celků a navíc, každý může obrat o body každého," těší skvělé postavení v třetině soutěže kouče Dobrovice.

S čím ale není, a ani v zápase v Ústí nebyl, spokojen je střelecká produktivita jeho svěřenců. „V prvním poločase jsme měli pět tutovek, ale nedali jsme ani jednu," vytkl svým svěřencům Hejno.

Ti přeci jenom začali góly střílet ve druhém poločase. A ten první byl sice možná nechtěný, o to více parádní. Tomáš Cigánek nacentroval ze 40 metrů před branku takovým způsobem, že míč po dlouhém letu skončil přímo v šibenici domácí branky. O druhý gól se postaral z pokutového kopu Patočka.

Dobrovice si ale klidný závěr zápasu neužila. „Lukáš Tůma zbytečně fauloval v pokutovém území a soupeř se dostal pár minut před koncem na dostřel. Pak to bylo trošku hektické, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Kdybychom ale proměnili ty šance z prvního poločasu, mohli jsme mít klid," apeluje na své hráče trenér Petr Hejno. Poslechnout ho mohou zase o víkendu, když v sobotu hostí osmý Letohrad.

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2