Chtějí posílit hlavně útok

08.08.2012 Kategorie: Tým A
Předkolo Poháru České pošty: Dobrovice - Admira Praha

Předkolo Poháru České pošty: Dobrovice - Admira Praha Autor: Deník/Jaroslav Bílek

1.8.2012 18:51

Dobrovice - Pouhým zpestřením letní přípravy bylo pro dobrovické fotbalisty pohárové předkolo proti pražské Admiře.

Pouhým zpestřením letní přípravy bylo pro dobrovické fotbalisty pohárové předkolo proti pražské Admiře.

Nabuzeni předchozí výhrou 6:1 v přáteláku nad Čelákovicemi však narazili a další kola s atraktivními soupeři si již nezahrají. „Jsme uprostřed kondiční přípravy, ale na to porážku nesvádím, soupeř je na tom stejně. Nepodali jsme špatný výkon, o porážce rozhodlo naše neproměňování šancí  v prvním poločase, soupeř pak dvakrát skóroval ze dvou střel. Chyběl nám zraněný střele Ansuma", konstatoval trenér Jiří Maruška po porážce 0:2 s tímto divizním mužstvem. Divize čeká po dvouleté přestávce na podzim i jeho svěřence a Dobrovice proto posiluje kádr. Již do poháru nasadila zkušeného exligového záložníka Cigánka z Ovčár a dvacetiletého útočníka Bulíře, který hostoval z Pěčic v pražském klubu Loko Vltavín. „Už po postupu z krajského přeboru bylo jasné, že potřebujeme posílit hlavně v útoku", ozřejmil Jiří Maruška. Na zkoušce v Dobrovici je proto ještě talentovaný Beran z jabloneckého béčka, naopak stoper Borovička z mladoboleslavské juniorky místo nezíská. „Čekali jsme od něj jako třetiligového hráče víc", uvedl Maruška.

Dobrovický kádr naopak opustili Jiránek a Boško. Prvně jmenovaný zamířil do Pěčic, někdejší nejlepší střelec mužstva si hledá angažmá po zranění. „David prakticky rok nehrál, těžko by se prosazoval u nás jako šestý útočník. Teď potřebuje hlavně pravidelně nastupovat", řekl dobrovický trenér.

Ostrý start do divizní soutěže si „Picava" odbude 12. srpna ve Dvoře Králové, o šest dní později se poprvé představí doma proti dalšímu nováčkovi ze Svitav.

KAREL JEDLIČKA

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: