Starší žáci zakončili sezónu úspěchem na silně obsazeném turnaji

13.07.2017 Kategorie: Starší žáci

V sobotu 24. června se starší žáci FK Dobrovice zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Českém Brodě. A protože jeden z týmů pocházel až z dalekého Kazachstánu, lze prohlásit turnaj dokonce za mezinárodní.

Dobrovičtí fotbalisté byli nalosování do těžší ze dvou skupin, ale byli odhodláni se s tímto faktem porvat. Vždyť někteří hráči měli možnost naposledy se ukázat v této věkové kategorii a od podzimu budou nastupovat za dorost. Jmenovitě to jsou M. Kopecký, V. Peroutka, D. Niems, M. Mráček, M. Svoboda a L. Černý. Všem jim patří za výkony odvedené v žákách velké poděkování a nezbývá než jim popřát hodně štěstí v další kategorii.

Turnaj dobrovičtí fotbalisté začali výhrou na ligovou Vlašimí 1:0, poté ale prohráli se Sedlčany 0:3. Ve třetím zápase je pak čekal silný ligový výběr Prahy složený ze hráčů Bohemians a Slavie, kterému podlehli vysoko 1:7. V posledním zápase ve skupině ale dokázali dobrovičtí vyhrát nad Běchovicemi 3:0 a postoupili tak do čtvrtfinále. Tam sehráli vyrovnaný zápas s Motorletem, ale prohra 0:2 nakonec znamenala účast pouze v zápase o 5. místo. Tam narazili na domácí borce z Českého Brodu a po remíze 1:1 dokázali v penaltovém rozstřelu strhnout vítězství na svou stranu a vybojovat tak páté místo.

"Konečné páté místo považujeme na takto obsazeném turnaji za úspěch," zhodnotil účinkování starších žáků FK Dobrovice na turnaji trenér Jiří Zvěřina a popřál svým svěřencům hezké léto. "Přejeme klukům krásné prázdniny a za měsíc začneme pracovat na nové sezóně 2017/18."

Konečné pořadí turnaje:

1. Výběr Prahy

2. Sedlčany

3. Kolín

4. Motorlet

5. FK Dobrovice

6. Český Brod

7. Vlašim

8. Lázně Bohdaneč

9. Běchovice

10. Astana (Kazachstán)

Zápasy a branky FK Dobrovice:

FK Dobrovice - Vlašim 1:0 (Hajdík)

FK Dobrovice - Sedlčany 0:3

FK Dobrovice - Výběr Prahy 1:7 (Vaněček)

FK Dobrovice - Běchovice 3:0 (Mráček 2x, Durna)

FK Dobrovice - Motorlet 0:2

FK Dobrovice – Český Brod 1:1, 4:3 n. p. (Hajdík; penalty proměnili Peroutka, Svoboda, Mráček, Prokop)

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice (st. žáci) 14
vs.
Fotbal Zákolany 1
FK Dobrovice (st. žáci) 3
vs.
SK KAZÍN 3
Jiskra Zruč n/S 0
vs.
FK Dobrovice (st.žáci) 5

Naši partneři: