Starší žáci vyhráli kvalitně obsazený turnaj v Hořicích

26.02.2019 Kategorie: Starší žáci
Starší žáci FK Dobrovice se v sobotu 23. února zúčastnili turnaje v Hořicích. Dobrovičtí byli nalosováni do skupiny A, ve které skončili třetí a postoupili do čtvrtfinále. V prvním zápase přejeli Jičíněves 6:0 (branky: Zvěřina 4x, Grus a Jakub Durna). V dalším kole už na starší žáky čekal těžší soupeř ze Dvora Králového, ale i tak si s ním poradili a vyhráli 4:3 (branky: Zvěřiny2x a Petr Durna 2x). Ve třetím zápase podali dobrovičtí nejhorší výkon na turnaji a zaslouženě prohráli 0:1 s Jiskrou Železnice. V posledním zápase ve skupině se utkala Dobrovice s domácímí favority z Hořic a po boji remizovala 2:2, kdy branky opět obstaral Jakub Zvěřina.
Dobrovičtí tedy v klidu postoupili a čekali na soupeře. Tím se stali kolegové ze šatny, borci z Nového Města nad Metují. V zápase o všechno kluci zabojovali a suveréně vyhráli 3:0, když dvě branky dal Petr Durna a jednu přidal sváteční střelec, obránce Jan Boháček. Tato výhra znamenala postup do semifinále a zápas o finále s neoblýbeným mužstvem z okresu Kněžmostem, se kterým to je vždy bitva. A to se opět potvrdilo. Kluci šli jasně za svým cílem a i stanovená taktika se vyplatila, Dobrovice vyhrála 3:2 a hatrrick zaznamenal Petr Durna.
Ve finále čekal tým Studence a kluci a jedna dívčina hodně velkého vzrůstu. Kluci ale bojovali srdnatě s odhodláním dovézt do města cukru titul. Zápas skončil bez branek a tak na řadu přišli pokutové kopy. Soupeř první proměnil, dobrovičtí Petrem Durnou taktéž, ve druhé serií brankář Roman Petr zneškodnil střelu soupeře a dobrovičtí mohli jít do vedení, ale střelec Jakub Zvěřina trefil jen tyč. V poslední serii střelec soupeře vysoko přestřelil a Vojta Odstrčil rozhodl že si pohár odvezou domů dobrovičtí hráči. "Klukům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon a krásnou prezentaci našeho klubu a města a doufám že jim výkony vydrží i do jarní části soutěže," zhodnotil účast na turnaji trenér Jiří Zvěřina.
FK Dobrovice: Petr - Boháček, Odstrčil, Zvěřina, Durna P., Procházka, Durna J., Hložek, Hýbl, Grus.
Výsledky:
Skupina:
FK Dobrovice - Jičíněves 6:0 (Zvěřina 4x, Grus, J. Durna)
FK Dobrovice - Dvůr Králové 4:3 (Zvěřina 2x, P. Durna 2x)
FK Dobrovice - Železnice 0:1
FK Dobrovice - Hořice 2:2 (Zvěřina 2x)
Čtvrtfinále:
FK Dobrovice - Nové Město 3:0 (P. Durna 2x, Boháček)
Semifiniále:
FK Dobrovice - Sokol Kněžmost 3:2 (P. Durna 3x)
Finále:
FK Dobrovice - Studenec 0:0, 2:1 n. p.

FK Dobrovice (starší žáci)
FC Velim
TJ Sokol Družba Suchdol 6
FK Dobrovice (starší žáci) 0