Hlavní partner

Společnost Tereos TTD, a.s. je vedoucí skupinou v oblasti zpracování cukrové řepy v České republice a zároveň patří mezi tři největší české potravinářské firmy. Od roku 1992 je součástí koncernu Tereos, jednoho z největších světových výrobců cukru, lihu a škrobu.

Tereos TTD ročně zpracuje ve dvou cukrovarech a třech lihovarech téměř tři miliony tun cukrové řepy, která je dodávána 550 pěstiteli z plochy více než 38 tisíc hektarů. Hlavními výrobky společnosti jsou cukr (370 tisíc tun ročně) a líh (1 milion hektolitrů ročně), a to jak pitný, tak pro energetické účely. Vedlejšími produkty jsou řepné pelety – krmivo pro hospodářská zvířata, lihovarnické výpalky a vápenná šáma jako hnojiva, která se vrací zpět na pole. Je průkopníkem na českém trhu s biopalivy, kdy jako první u nás začala vyrábět ekologicky šetrnou pohonnou směs pro automobily - E85.

Historie společnosti sahá až do roku 1831, kdy byla zahájena výroba cukru v cukrovaru Dobrovice. Cukr je zde tedy nepřetržitě vyráběn již více než 180 let. Cukrovar Dobrovice prošel v posledních letech výraznou modernizací a dnes patří se zpracovatelskou kapacitou téměř 15 tisíc tun řepy denně mezi největší závody ve střední a východní Evropě.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15