Zemřel František Kalousek, dlouholetý sekretář klubu a trenér mládeže FK Dobrovice

03.02.2020 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice s lítostí oznamuje, že dne 1. února ve věku 74 let navždy odešel dlouholetý sekretář klubu a trenér mládeže FK Dobrovice František Kalousek.

František Kalousek se narodil na Štědrý den roku 1945 a svou profesní kariéru strávil jako voják z povolání. V Dobrovici začal působit jako člen klubu turistů, později se stal náčelníkem TJ Sokol Dobrovice. V roce 2000, to už klub nesl současný název FK Dobrovice, začal v klubu trénovat mládež, o rok později se stal sekretářem klubu. Od roku 2002 byl trenérem těch nejmenších fotbalistů v přípravkách, kde vždy kladl radost dětí ze samotné hry na první místo. Založil v Dobrovici tradici letních fotbalových kempů pro nejmenší fotbalisty, kterých se každý rok účastnily desítky dětí. Návštěvníci domácích utkání dobrovického A i B týmu ho znali také jako hlasatele na stadionu. Byl také předsedou Komise pro sport a práci s mládeží města Dobrovice, v minulosti působil také jako zastupitel města.

Fotbalový klub v něm ztratil nejen obětavého činovníka, laskavého trenéra mládeže, který budoval lásku k fotbalu u desítek začínajících hráčů, a hlas dobrovického stadionu, ale především mimořádného člověka a přítele.

Dovolte mi, abych jménem FK Dobrovice vyjádřil upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým Františka Kalouska.

Oldřich Reinbergr
předseda FK Dobrovice

TJ Sokol Luštěnice 26.09.
FK Dobrovice (mladší žáci) 10:00
TJ Klíčany 26.09.
FK Dobrovice 10:15
FK Dobrovice (starší žáci) 26.09.
Viktoria Radim 10:15
FK Dobrovice (dorost) 27.09.
vs. Ne
SK Labský Kostelec 10:30