Jubilejní sezónu načne šlágr kola s Živanicemi!

08.08.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Nejen uplynulá sezóna, nejúspěšnější v dobrovické historii, ale už i letní příprava jsou minulostí. Loňská bezprecedentní obměna kádru pokračovala v létě jeho dalším posílením a Dobrovici se dařilo v přípravných i pohárových duelech - utkala se s jedním divizním a třemi třetiligovými soupeři, přičemž pomyslné body ztratila pouze jednou remízou a v Poháru České pošty prošla aktuálně už do druhého kola. V sobotu 9. srpna odstartuje domácím zápasem proti Živanicím svou jubilejní desátou divizní sezónu!

Sokol Živanice nasbíral na jaře nejvíce bodů ze všech týmů divize C a dařilo se mu i v letní přípravě, kde všechno vyhrál. Úspěšné mužstvo opustili pouze tři hráči, přišlo jich však šest. Asi nejvýraznější změnou je odchod zkušeného brankáře Ottmara, kterého nahradil Knobloch z Nového Bydžova. Živanice jistě mohou věřit v prodloužení své šňůry 14 zápasů bez prohry (včetně přípravy a poháru), proti nim však hovoří fakt, že naposledy podlehly právě v Dobrovici, která navíc na svém hřišti neprohrála mistrovské utkání od 11. května 2013. Desátá divizní dobrovická sezóna začíná šlágrem kola a vy si jej v sobotu od 17 hodin nenechte ujít!

Do nové sezóny vstoupí také dobrovický rezervní tým. Svou druhou sezónu v 1.A třídě načne domácím soubojem s nováčkem soutěže - SK Poříčany. Mužstvo z obce nedaleko Českého Brodu se v přípravě z vítězství radovalo pouze jedinkrát, když porazilo Liblici hrající 1.B třídu. Tuchoraz, která taktéž nastupuje v nejnižší krajské soutěži, i krajsko-přeborní Semice však byly nad jejich síly. Ani v Dobrovici, tedy na půdě šestého celku loňské sezóny, nebudou favority. Svoje mužstvo můžete přijít podpořit v neděli 10.srpna od 17 hodin.

Stanislav Chmela