Vedoucí Dobrovice přivítá druhé Benátky!

11.03.2015 Kategorie: FK Dobrovice

V sobotu 14. března je na programu fotbalové divize C střetnutí dvou nejvážnějších kandidátů na postup. Lídr tabulky z Dobrovice přivítá druhé Benátky, které ztrácejí pět bodů.

Dobrovice v prvním jarním kole zajížděla na půdu Živanic, v jejichž dresu se představily prvoligové posily Herzán a Kulič. V zápase nadprůměrné kvality dominovaly obrany. Dobrovice měla více ze hry, gól ale nepadl, takže došlo na penaltový rozstřel, v němž si druhý bod vybojovali domácí. Za Dobrovické poprvé nastoupil Ondřej Soběslav ze Slovanu Liberec, ostatní zimní posily se ale zatím v modrobílém dresu nepředstavily.

Další příležitost budou mít v domácím prostředí proti Benátkám nad Jizerou. Ty už se musejí obejít bez Flachbarta, který teď pomáhá zachránit divizi v Novém Strašecí, v jejich dresu ale jistojistě opět vyběhne několik hráčů širšího kádru prvoligové Mladé Boleslavi. V klubu hostují Murárik a Mižič a v rámci farmářské dohody budou na jaře v Benátkách působit Dosoudil, Brunclík a Štohanzl. Pravděpodobně se však Benátečtí pro tento zápas dočkají ještě širší podpory, podobně jako tomu bylo v podzimním duelu obou klubů.

Nejen derby a jasný šlágr kola, pro oba kluby navíc půjde bez přehánění o zápas sezóny a možná i o jeden z nejdůležitějších zápasů historie. Dobrovická šňůra domácí neporazitelnosti, která trvá už 25 zápasů, nebo chcete-li 22 měsíců, bude v ohrožení. Přijďte svůj klub podpořit v sobotu 14. března od 14:30 na Městský stadion FK Dobrovice.

Svůj premiérový jarní domácí zápas sehrají také hráči dobrovického béčka. Mužstvo, které se do posledního podzimního kola pralo o průběžnou vedoucí příčku, zaznamenalo během zimní přípravy jedinou výhru a uspět se mu nepodařilo ani v prvním jarním kole v Poříčanech. V domácím prostředí teď půjde na předposlední Zeleneč. Přijďte dobrovické borce podpořit v neděli 15. března od 14:30.

Stanislav Chmela

FŠ Velký Osek 26.08.