Valná hromada zhodnotila úspěšný rok 2014

20.01.2015 Kategorie: FK Dobrovice

V neděli 18. ledna 2015 se na valné hromadě FK Dobrovice sešlo 42 členů klubu a 50 hostů z řad jeho příznivců, mezi nimi starosta města Dobrovice Tomáš Sedláček a předseda okresního fotbalového svazu Miroslav Vlk. Vedení FK Mladá Boleslav delegátům zaslalo oficiální pozdrav.

Shromáždění na úvod vzdalo hold třem souputníkům, kteří nás v uplynulém roce navždy opustili - Jiřímu Demorysovi, Jaroslavu Koudelovi a Josefu Průšovi. Mezi hlavní úkoly valné hromady patřilo přijetí stanov, jež byly upraveny podle nového občanského zákoníku, a zvolení výkonného výboru, který bude i v dalším období pracovat v nezměněné sestavě. Namísto odstupujícího Františka Kalouska, který se nadále chce věnovat pouze trénování fotbalové drobotiny, se sekretářem klubu stal Libor Novák a zesnulého kronikáře klubu pana Koudelu nahradil další pamětník, Karel Mann.

Rok 2014 se předsedovi klubu ing. Oldřichovi Reinbergrovi i jednotlivým trenérům hodnotil dobře. Dobrovická kopaná zažívá nejúspěšnější éru své novodobé historie, výborných výsledků dosahují týmy od nejmladších žáčků až po hlavní mužstvo, které v první polovině sezóny nasbíralo nejvíce bodů ze všech 80 divizních týmů a je na nejlepší cestě za historickým postupem do ČFL. Klub prošel dalším upevněním a stabilizací, spolupráce s fotbalovými svazy od okresního až po FAČR je příkladná, dobrovický fotbal výborně reprezentuje město.

Mezi hlavní cíle pro budoucnost patří zvýšení motivace mládeže, trenérů i funkcionářů nebo udržení či další zlepšení dobrých výsledků všech mužstev. Finanční zázemí klubu je především díky sponzorům v čele s cukrovarem TTD Tereos Dobrovice na vynikající úrovni, vedení klubu se však zaměří také na získávání nejrůznějších dotací.

Vrcholu setkání v podobě tradičního vyhlášení hráčů roku předcházelo vystoupení mistryně Evropy v twirlingu, dobrovické mažoretky Marie-Anny Bednářové. Hráčem roku hlavního mužstva se stejně jako v loňském roce stal Josef Patočka.

Hráči roku 2014
A tým: 1. místo Josef Patočka,
           2. místo Jiří Váňa,
           3. místo Ondřej Bartoš a Marek Volf
B tým: David Boško
dorost: Lukáš Oberreiter
starší žáci: Miroslav Červa
mladší žáci: Matěj Svoboda
starší přípravka: Petr Durna
mladší přípravka: Klára Hejdrychová
nejmladší přípravka: Jan Kopecký

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00