V sobotu hostíme Náchod Radovana Hromádka, v neděli Sázavu

01.11.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Loni skončili na třináctém, tedy prvním nesestupovém místě, v létě vyměnili trenéra, kádr ale mnoho neobměnili a po 12 kolech aktuální sezóny jsou opět třináctí. Taková je velmi stručná charakteristika FK Náchod. Novým lodivodem klubu z města při polské hranici je Radovan Hromádko. Bývalý prvoligový fotbalista a dvojnásobný reprezentant je dobrovickým příznivcům velice dobře známý, v městě cukru působil dvě sezóny jako hráč a poté i jako trenér. Náchodský rodák ale na lavičce místního klubu nezačal úplně nejlépe. V prvním zápase sezóny sice porazil Rapid Liberec, v následujících 7 kolech ale posbíral jen dva body a usadil se na poslední příčce tabulky. Ze dna se východočeši odlepili díky zisku 7 bodů za remízu a dvě domácí výhry v minulých čtyřech kolech. Zejména po uplynulém kole, kdy doma přestříleli silnou Kutnou Horu 4:3, své svěřence Hromádko chválil za změnu přístupu. Za hlavní příčinu minulých nezdarů totiž považuje nedostatek "fotbalového srdíčka".

Ve 13. kole se Náchodští představí v Dobrovici. Ta je sice v úplně jiné pozici, drží se na druhé příčce tabulky, v minulém kole však na rozdíl od Náchoda prohrála, když se jí nevydařil výjezd do Svitav. V uplynulých dvou kolech Picava inkasovala celkem 5 gólů a v nadcházejícím zápase se tak musí pokusit o opětovné zpevnění obrany. Hraje se v sobotu 2. listopadu od 14 hodin.

Dobrovické béčko v minulém kole ztratilo dvougólový náskok a z Červených Peček přivezlo jen bod. Podobný průběh mělo již třetí jeho venkovní utkání v řadě. Nečekané výpadky naštěstí nováček 1. A třídy dohání v domácím prostředí, poslední tři zápasy před vlastními diváky vyhrál po výsledcích 5:0, 6:1 a 4:0. V neděli 3. listopadu od 14 hodin přivítá průběžně devátý celek soutěže FK Kavalier Sázava.

Dobrovický dorost si po dvou prohrách pokusí napravit reputaci v Březně, hraje v neděli od 10:30. Starší žáci hostí v sobotu od 10 hodin vedoucí celek soutěže z Benátek nad Jizerou a mladší žáky čekají v sobotu od 14 hodin v Luštěnicích.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00