Svitavy jsou na jaře stínem toho, co bývaly, nedaří se ani Červeným Pečkám

22.05.2014 Kategorie: FK Dobrovice

V předposledním domácím utkání této sezóny přivítáme fotbalisty ze Svitav. TJ Svitavy patří ke klubům, které letos tvrdě postihly finanční problémy. Po podzimu se ještě Svitavští vyhřívali na čtvrté příčce tabulky, navíc patřili k pouhým dvěma mužstvům, která v prvé půli soutěže dokázala Dobrovici porazit. K jarním zápasům však nastoupili ochuzeni o 6 z 11 nejvytěžovanějších hráčů podzimu, včetně gólmana Ehrenbergera a snajpra Svobody. Torzo mužstva kolem futsalistů Beleje a Brůny se na jaře trápí, vyhrálo jen dvakrát z 11 pokusů a zbylé duely prohrálo, opustil jej trenér Zbořil a jeho bývalý asistent Josef Ehrenberger žehrá na střeleckou nemohoucnost a především hrubé chyby v defenzivě jeho svěřenců. A aby komplikací nebylo málo, gólman Jílek si před dvěma koly vysloužil trest na 5 zápasů za nevhodnou komunikaci s rozhodčím. Před zápasem v Dobrovici Svitavské strmý pád tabulkou zanesl na čtrnáctou, tedy sestupovou, příčku. Dobrovice, která už 10 zápasů v řadě neprohrála a domácí neporazitelnost drží dokonce celý rok, bude rozhodně favoritem, ale proti mužstvu, kterému jde o bytí a nebytí, musí zůstat ostražitá. Zápas startuje v sobotu 24. května v 17 hodin.

Dobrovické béčko hostí soupeře z Červených Peček. Po podzimu 14. tým soutěže si během 11 jarních kol o příčku polepšil, s celky z čela tabulky, kam můžeme směle zařadit i Dobrovici, však na jaře vcelku hladce prohrává (Dlouhá Lhota 2:7, Rejšice 0:6, Suchdol 0:2). Dobrovičtí naposledy doma vyprovodili poslední Poděbrady jedenáctigólovým přídělem a o další domácí kanonádu se pokusí v neděli 25. května od 17 hodin.

Dobrovičtí dorostenci hrají v sobotu od půl jedenácté v Řepově, starší žáci hostí v sobotu od 10 hodin Bakov nad Jizerou, mladší žáci jedou v neděli na půl devátou do Skalska a minižáci zamíří v neděli do Čisté k odvetě finále poháru Belsport.

Stanislav Chmela