Svitavský brankář Ehrenberger: Dobrovice je jasným favoritem divize

25.10.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Svitavy, které na jaře strmě stoupaly tabulkou a před novou sezónou byly mnoha proroky pasovány na největšího favorita soutěže, jsou ta tam. Po 11 kolech je nejvýchodnější tým divize C až desátý, na kontě má jen tři výhry a skóre 14:20. Vytratil se i loňský nejlepší střelec soutěže Ivo Svoboda, zatím vsítil jen tři góly. Na čele klubové střelecké tabulky ho s 5 zásahy vystřídal záložník Michal Belej, futsalový reprezentant a dlouhodobě patrně nejlepší hráč mužstva.

Všech tří výher Svitavští docílili nad týmy z dolní poloviny tabulky (Živanice, Náchod, Vysoké Mýto). Velká část jejich problému údajně tkví v obraně, ve které se otevírají okénka, jakmile se mužstvo pustí do útoku, a v nedostatku nasazení a bojovnosti. Tento faktor není tolik znát v utkáních se silnějšími soupeři - Svitavy dokázaly remízovat v prvním kole doma s Novou Pakou, v Turnově a minulý víkend v Kutné Hoře. Tam hosté vsadili na stoprocentně zajištěnou obranu a se štěstím a velkým přispěním skvěle chytajícího Jana Ehrenbergera si odvezli cenný bod. Remíza byla zároveň po dvou domácích výhrách třetím utkáním v řadě, ve kterém dokázali bodovat, a Svitavští tak doufají, že se konečně blýská na lepší časy. Gólman Ehrenberger potom v rozhovoru pro svitavský klubový web naznačil, že v domácím prostředí proti Dobrovici s natolik defenzivní taktikou zřejmě nevyrukují: „Čeká nás soupeř, který přijede hrát fotbal, a to nám snad bude vyhovovat.“ Kromě toho označil Dobrovici, kde před několika lety odchytal půl sezóny, za jasného favorita divize C s kvalitním kádrem a nejsilnějším zázemím soutěže (celý článek zde).

Dobrovici patří také nejpevnější obrana, o tento primát nepřišla ani dvěma inkasovanými góly v domácím utkání s Letohradem. Pokud se Hejnově skvadře podaří proměňovat ještě více z mnoha vytvářených šancí, mohla by Ehrenbergerova slova o Picavě jako o největším favoritu soutěže skutečně platit. Po 11 kolech je na druhém místě a od vedoucí Nové Paky ji dělí jen menší počet vstřelených gólů. Zbývá ještě 19 zápasů a prvním z nich bude v neděli 27. října od 14:30 utkání ve Svitavách (autobus odjíždí v 9:15!).

Rezervní tým čeká výlet na půdu předposledních Červených Peček. Tým z městyse nedaleko Kolína měl velké záchranářské starosti už vloni, se štěstím soutěž udržel a letos zatím pokračuje ve svém martýriu. Doma dokázal porazit benešovské béčko a toho času poslední Poděbrady a remízoval ve Velimi, jinak osmkrát prohrál a lehké to určitě nebude mít ani proti aktuálně čtvrté Picavě, která v minulém kole vyprovodila silnou Dlouhou Lhotu čtyřgólovým přídělem. Hraje se v sobotu 26. října od 14:30.

V sobotu se na domácí trávě představí dobrovičtí dorostenci, od půl jedenácté přivítají Řepov. Starší žáci hraji v neděli od 9 hodin v Bakově nad Jizerou a mladší žáci hostí v neděli od 10 hodin Novou Ves.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 22.10.