Vyjádření předsedy klubu k nové sezóně

Vážení příznivci dobrovické kopané,

pevně doufám, že uplynulé koronavirové a tudíž neúplné sezóny jsou již za námi a my se můžeme opět těšit na plnohodnotnou a ničím nerušenou fotbalovou soutěž. A to o to více, že se týmům našeho fotbalového klubu podařilo nejen udržet vynikající výkonnost, ale v případě „A“ týmu dospělých dokonce postoupit do Divize. Potvrzuje se tak dlouholetá výkonnost dobrovické kopané podpořená třetiligovou a divizní zkušeností. Po sestupu z ČFL do Krajského přeboru v roce 2019 z finančních důvodů, tak dobrovický fotbal opět stoupá tam, kam patří. Nemůžu v této souvislosti hovořit pouze o týmu dospělých, ale i o fotbalových mužstvech mládeže a dorostu. Náš fotbalový potěr (ti nejmenší), vedeni zkušenými trenéry z řad úspěšných dobrovických fotbalistů, pravidelně obsazuje přední místa svých soutěží a turnajů. Mladší žáci se stejně tak úspěšně umísťují na prvních místech svého Okresního přeboru. Starší žáci s obrovským odstupem v bodech a brankovém skóre vyhráli Krajskou I. A třídu. Dorost, dlouholetý účastník Krajské I. A třídy usiluje o zlepšení svých výsledků v této náročné soutěži.

Nezbývá než pogratulovat a poděkovat všem trenérům, členům výboru FK a vedení FK za dobrou práci a obětavost, s jakou se našemu fotbalovému dění věnují.

Vážení fanoušci,

Všichni jistě vidíte vysokou úroveň našeho fotbalového areálu – dvě hrací plochy plně vybavené automatickým zavlažováním, umělým osvětlením, kabinami, tribunou, restaurací a ostatním zázemím. Díky obdržené dotaci od MŠMT a podpoře Města Dobrovice a společnosti Tereos TTD, a.s. byla hlavní hrací plocha kompletně zrekonstruována a splňuje tak všechny požadavky našich soutěží. I když se náš fotbalový klub nadále těší přízni svých sponzorů – zejména je to Tereos TTD, a. s.a dále Město Dobrovice, Mosolf, BVS, Horamont, Agrofarma Týnec, Agroel, Řepařský institut Semčice a další, panuje stále obava o finanční zabezpečení kvalitní správy a údržby tohoto areálu. Jednou z podmínek obdržení dotace od MŠMT je kvalitní údržba, kterou musí FK zabezpečit. Proto byl vedením FK Dobrovice a Městem Dobrovice připraven projekt, který do budoucna řeší tento problém. Projekt spočívá v bezúplatném převedení fotbalového areálu z majetku FK Dobrovice na Město Dobrovice. Město Dobrovice se naopak zavazuje pravidelně poskytovat dostatečné finanční prostředky pro zabezpečení údržby sportovního areálu. Projekt byl schválen Valnou hromadou FK Dobrovice a následně i zastupitelstvem Města Dobrovice.

Chci poděkovat jak FK, tak i Městu Dobrovice a právníkům obou stran za úsilí, které vynaložili pro úspěšnou realizaci tohoto projektu. Věřím, že převedení majetku FK pod Město Dobrovice bude ku prospěchu našich sportovců, mládeže, fanoušků a samozřejmě našeho města.

Na závěr chci popřát našim fotbalistů hodně vítězných zápasů a divákům radost ze hry našich týmů a příjemně strávený čas v hezkém prostředí fotbalového areálu.

Oldřich Reinbergr, předseda FK Dobrovice

FC Velim 01.10.
vs. So
FK Dobrovice (st. žáci) 09:30
FK Dobrovice (ml. žáci) 02.10.
FC Sporting Mladá Boleslav "B" 08:30
FK Dobrovice (dorost) 02.10.
SK Labský Kostelec 10:30
FK Turnov 02.10.