Sezónu zakončíme ve Vysokém Mýtě a v Rejšicích

13.06.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Nejlepší sezónu novodobé historie FK Dobrovice zakončí v sobotu dopoledne zápas áčka na půdě Vysokého Mýta a odpoledne pak derby béčka v Rejšicích.

Vysoké Mýto je dnes podstatně jiným mužstvem, než které v Dobrovici na podzim uhrálo překvapivou remízu. Po podzimu patřila východočeskému nováčkovi soutěže až předposlední příčka, v zimě ale ze Dvora Králové přetáhl trenéra Olivu, ten s sebou přivedl záložníka Daňka, obranu vyztužil Jeníček z Kutné Hory a především přišly dvě útočné superposily. Ze Svitav přestoupil pan střelec Ivo Svoboda a z ligové Bohemky přišel na rozehrání velký talent Nicolas Šumský. Svoboda pak ve vysokomýtském dresu nastřílel 14 branek, mnoho z nich po přihrávkách nového dirigenta Šumského, který připravil 12 a sám vstřelil 4 branky. Ve 14 jarních kolech uhrál jejich tým 31 bodů, tedy stejně jako celkový vítěz soutěže Nová Paka, o tři body více než Dobrovice a jen o 2 méně, než v tomto ohledu nejúspěšnější Živanice. Vysokomýtští tak bohatě splnili zimní cíl záchrany, před posledním kolem jim patří pátá příčka. Nedokázali však porazit žádný z týmů na příčkách nad nimi - prohráli v Nové Pace a v Živanicích a remízovali doma s Turnovem. Poslední zápas sezóny sehrají doma v neobvyklém dopoledním čase - Dobrovičtí musejí být ve Vysokém Mýtě připraveni v sobotu 14. června v 10:30.

Dobrovické béčko zakončí svou historicky první sezónu v 1. A třídě pikantním duelem v Rejšicích. Picava ovládla derby s nedalekým soupeřem již třikrát v řadě, na podzim byla čtvrtá a třetí Rejšice doma porazila 4:2. Rejšice během jarních bojů třetí příčku udržely a nasbíraly o 12 bodů více než Dobrovičtí, kteří se propadli na šesté místo. Jejich vzájemný souboj, který zakončí sezónu, propukne v Rejšicích v sobotu 14. června od 17 hodin.

Definitivně poslední zápas sezóny pak na dobrovické trávě sehrají dorostenci a na programu budou mít taktéž derby s Rejšickými. Hraje se v neděli od půl jedenácté.

Stanislav Chmela