Sehrajeme poslední mistrovské zápasy úspĕšného podzimu

15.11.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovičtí fotbalisté se letos naposledy představí svým fanouškům. První půlsezónu pod novým trenérem a s přebudovaným kádrem zakončí divizní áčko na nejhůře druhé příčce. Odstup na vedoucí Novou Paku činí jen tři body, skóre ale mluví výrazně ve prospěch soupeře, takže šance stát se podzimním mistrem už žije jen na čistě teoretické úrovni. Přesto jde o velký úspěch, protože dosud nejlepším divizním umístěním FK Dobrovice po podzimní části soutěže byla třetí příčka. Potvrdit úspěšný podzim a udržet se v těsném závěsu za lídrem soutěže mohou dobrovičtí borci v domácím zápase proti Vysokému Mýtu.

SK Vysoké Mýto se letos po dlouhých 19 letech vrátil do divize, z Pardubického kraje postoupil jako vítěz přeboru. Před novou sezónou v náročnější soutěži však zůstal kádr téměř beze změn a hráči zatím sbírají divizní zkušenosti velmi pomalu. Kolo před koncem podzimu jim patří předposlední příčka. Minulý víkend sice doma vysoko 4:0 porazili dalšího nováčka z Železného Brodu, předtím však 5 kol nevyhráli. Svůj dosud největší úspěch zaznamenali v 8. kole, když se doma stali prvním a zatím také jediným týmem, který porazil Novou Paku. Lídra tabulky Vysokomýtští vyškolili z produktivity. Aby se podobně nečekaný výsledek nezrodil i v Dobrovici, potřebují domácí k nejpevnější obraně soutěže přidat také klid a jistotu v útoku. Věřme, že jim k tomu dopomůžou jejich příznivci. Poslední divizní zápas roku startuje na dobrovickém stadionu v sobotu 16. listopadu ve 13:30.

Dobrovické béčko minulý víkend podlehlo vedoucímu celku Suchdola. Přesto zůstalo na vynikající čtvrté příčce. K poslednímu podzimnímu duelu mu byl vylosován velmi atraktivní soupeř. Je jím třetí celek tabulky a přespolní rival SK Rejšice. Oba loňské zápasy s tímto soupeřem v 1. B třídě skončily výhrou dobrovické rezervy. Zůstane tradice zachována? Přesvědčte se na vlastní oči v neděli 17. listopadu od 13:30 na dobrovickém stadionu!

Stejný soupeř byl pro nadcházející víkend stanoven také dobrovickému dorostu, soupeři si pouze prohodí místo střetnutí. V Rejšicích startuje poslední podzimní zápas v neděli v 10:30.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 21.10.
FK Dobrovice (mladší žáci) 08:30
FC Velim 21.10.