Podpořte Dobrovici v soubojích s ústeckou Jiskrou či s béčkem Časlavi!

09.10.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Toho času třetí Letohrad dobrovické divizní borce z vedoucí příčky nesesadil. Nyní se o to pokusí páté Ústí nad Orlicí.

Jiskra Ústí nad Orlicí patří k tradičním divizním týmům. Pro letošek zůstal její kádr takřka beze změn. Z nováčků pravidelně hraje nebo alespoň střídá Kovář z Poličky a hodně vidět je především útočníka Součka z Chocně, vloni nejlepšího střelce Pardubického krajského přeboru. Ústí se poměrně daří, chvíli se dokonce vyhřívalo na čelní příčce. Z prvních 6 kol totiž vytěžilo skvělých 15 bodů, jenže v následujících třech zápasech naopak získalo bod jediný a pomalu se tabulkou propadlo na aktuální 5. místo. Souboj v Dobrovici považují Ústečtí dle vyjádření na jejich webu za „zkoušku ohněm“. Čeká je v sobotu 11. října od 16 hodin na dobrovickém stadionu.

Po prohře v Sázavě, kde inkasoval gól v 5. minutě a po zbytek zápasu i přes jasnou převahu marně dobýval domácí branku, se dobrovický rezervní tým z bronzového stupínku propadl na šesté místo. O nápravu se pokusí proti béčku třetiligové Čáslavi. Mužstvo, se kterým ještě před třemi lety v krajském přeboru bojoval dobrovický A-tým, a které ve stejné soutěži nastupovalo až do loňska, má zatím značné problémy i po sestupu do 1.A třídy. V minulém kole sice překvapilo remízou s lídrem soutěže z Radimi, stále se však neodpoutalo od sestupových příček. Jen zásluhou nepatrně lepšího skóre mu patří třetí příčka odzadu. V Dobrovici se představí v neděli 12. října od 16 hodin.

Dobrovičtí dorostenci, kteří minulý víkend statečně bojovali s lídrem soutěže, tentokrát změří síly s posledním. V neděli od 10:30 hrají v nedalekých Pěčicích. Starší žáci se zatím v krajské soutěži stále nemohou domoci prvních letošních bodů. Další pokus mají v sobotu, kdy od 10 hodin hostí Bělou pod Bezdězem. Mladší žáci se podobně jako dorostenci představí v Pěčicích, ale už v sobotu v 10 hodin. Starší přípravku čeká v sobotu dopoledne turnaj na trávě Akumy MB.

Na všechny zápasy jste srdečně zváni, a pokud podpoříte dobrovické barvy, patří Vám dík!

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.