Přijďte našim fotbalistům poděkovat za historicky nejúspěšnější sezónu!

05.06.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Dvě kola před koncem sezóny už můžeme prohlásit, že obě dobrovická dospělá mužstva letos vybojovala své největší úspěchy novodobé historie klubu. A-tým se již s jistotou umístí na druhé příčce tabulky divize C a o jednu pozici tak vylepší svůj dosud nejlepší výsledek. B-tým se letos poprvé v historii zúčastnil bojů ve skupině 1. A třídy a jako nováček si vedl více než dobře – aktuálně mu patří 5. příčka, jistojistě neskončí hůře než sedmý, a každopádně půjde taktéž o jeho dosud nejlepší výsledek. Oba týmy předvádějí líbivý útočný fotbal, hlavní mužstvo letos doma ještě neprohrálo a rezervní tým uhrál ve třech posledních domácích zápasech výsledky 4:0, 11:3 a 7:2.

Za to, že letos ještě více než kdy jindy je v Dobrovici radost chodit na fotbal, můžete našim hráčům a realizačním týmům poděkovat účastí na posledním domácím utkání této sezóny. Hlavní mužstvo v něm bude hostit Spartu Kutná Hora, jednoho z největších rivalů posledních let. Středočeský klub nás v předešlých sezónách dokázal čtyřikrát v řadě porazit a v ročníku, kdy jsme společně postoupili do divize, nám o jediný bod uzmul prvenství v krajském přeboru. Nyní se však karta obrací a Kutnohoráky jsme již dvakrát porazili, přičemž na podzim na jejich půdě to bylo gólem ve druhé minutě nastavení. Aktuálně sedmé mužstvo tabulky sice z posledních 6 zápasů jedinkrát prohrálo a třikrát naopak zvítězilo, na druhou stranu na jaře si zatím z hřišť soupeřů odvezlo jen 4 body za výhru nad slabými Svitavami a remízu v Ústí nad Orlicí, jinak se čtyřikrát vracelo domů s prázdnou. Zda bude nalehko cestovat také z Dobrovice, se dozvíme v sobotu 7. června po 17. hodině.

Rezervní mužstvo ve svém posledním domácím představení této sezóny vyzve lídra tabulky ze Suchdola. Vládce tabulky na jaře pouze dvakrát prohrál, ve zbývajících 11 duelech zvítězil, nastřílel celkem 31 gólů a inkasoval jich jen 9. Receptem na tohoto přetěžkého soupeře může být pevná obrana, trpělivost, snad trocha pověstného štěstí a určitě podpora domácích fanoušků, kteří na dobrovický stadion dorazí v neděli 8. června v 17 hodin. Na oba poslední domácí zápasy sezóny jste srdečně zváni!

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.