Nová sezóna startuje, FK Dobrovice poprvé ve třetí lize!

07.08.2015 Kategorie: FK Dobrovice

O víkendu propuknou boje amatérských fotbalových soutěží sezóny 2015 - 2016 a FK Dobrovice se poprvé představí ve třetí lize. Cukrovarníci vyzvou Cábelíky, jinak řečeno Dobrovice se představí na půdě Králova Dvora.

FK Králův Dvůr, klub z města hned za Berounem, je účastníkem ČFL od sezóny 2008-2009 a od loňského ročníku je farmou prvoligové Příbrami. Dobrovice se s Králodvorskými zdaleka nepotkává poprvé, už vloni oba kluby zkřížily meče v prvním kole poháru. Papírový favorit tehdy z města cukru odjel s prohrou 0:3. Cábelíci potom i přesto zažili poměrně úspěšnou sezónu, v těžké třetiligové konkurenci se pohybovali v horních patrech tabulky a nakonec si v zahuštěném středu připsali sedmé místo. Před novou sezónou přišli o bratry Krbečky, brankáře a útočníka, kteří odešli do druholigového Vyšehradu. Nepočetné kmenové hráče klubu, mezi kterými na první pohled vyniká prvoligový veterán Jiří Sabou, ale stejně jako vloni doplní příbramští plejeři. V přípravných zápasech bylo hodně vidět mladého útočníka Brandnera či zkušeného záložníka Tarczala a obránce Soldát už je v klubu stálicí. Mužstvo tentokrát blamáž v prvním kole poháru nedopustilo a v Kladně zvítězilo 4:0.

Dobrovice si v prvním kole poháru poradila s divizním nováčkem ze Semil a i v přípravě se jí poměrně dařilo. Vyzvala dva divizní týmy (Nymburk, Motorlet) a tři prvoligové juniorky (Slavia, Dukla, Jablonec), kromě divokého zápasu se Slavií se vždy radovala z výhry a nasbírala celkové skóre 17:9. Mužstvo opustilo devět hráčů, trenér Hejno ale věří, že nové posily je více než nahradí. Historicky první dobrovický třetiligový zápas proběhne v Králově Dvoře v sobotu 8. srpna od 17 hodin.

Do nové sezóny vstoupí také béčko, které bylo s loňským 4. místem nakonec prvním nepostupujícím klubem (postoupily první tři týmy 1.A tř. sk. B a čtyři týmy sk.A). Svůj třetí rok v této soutĕži načne zápasem na půdĕ Viktorie Radim v nedĕli od 17 hodin.

SK Sokol Brozany 20.08.
FK Dobrovice 17:00