Nejsilnější tým jara hostí lídra tabulky!

21.05.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Divizní skupina C má před sebou ještě čtyři kola a o postupujícím ještě stále není definitivně rozhodnuto! Vehementně se zachraňujícímu pardubickému béčku Dobrovice nedokázala vstřelit gól a po penaltovém rozstřelu si ze zápasu odnesla jen dva body. Druhým Benátkám tak dovolila snížit ztrátu na devět bodů. V tuto chvíli tak Dobrovičtí k jistotě postupu potřebují získat ještě čtyři body. K prvnímu ze čtyř zbývajících utkání se Dobrovice vydá do Českého Brodu, kde ale rozhodně nebude favoritem!

Na podzim Český Brod v Dobrovici prohrál 2:0, celkově uhrál jen devět bodů a byl tedy kandidátem číslo jedna na sestup. Přes zimu ale řádně posílil. Z podzimního kádru si místo v základní sestavě udrželi jen tři hráči. Na jaře Českobrodští nastupují s třemi bývalými ligisty (Tomáš Hrdlička 162 x 1. liga, Marek Smola 100x 1. liga, Peter Bartalský 49x 1. liga) a čtvrtého ligistu navíc mají zraněného (Zdeněk Šmejkal ml., 64x 1. liga). Další tři hráči kopali druhou ligu (Jan Carda, Jan Balík, David Fikejz) a zbytek kádru tvoří hráči z třetí ligy. Jednou z velmi zajímavých zimních posil je také Ghaňan Musa Ansuma, kterého si rozhodně všichni pamatujeme z dobrovického dresu. Do Českého Brodu přišel oklikou přes třetiligovou Roudnici nad Labem a Vyšehrad, kterému vloni významným dílem pomohl vykopat postup z divize.

Přebudované mužstvo v jedenácti zápasech desetkrát zvítězilo a jen jednou odešlo poraženo po penaltovém rozstřelu. Z posledního místa se Brod díky 31 jarním bodům vyšplhal už na šestou příčku. Dobrovice ze stejného počtu zápasů vytěžila 24 bodů a je na jaře druhá nejúspěšnější, utkání tedy s klidným svědomím můžeme označit za skutečný šlágr jara. Hraje se v sobotu 23. května od 17 hodin. Český Brod není daleko, tak přijďte svoje mužstvo v rozhodující chvíli a v nejtěžším zápase jara podpořit!

Dobrovické béčko nastoupilo do derby s Horkami v pozoruhodné sestavě. Zraněného Kortuse v bráně opět zastoupil střelec Boško, střed zálohy vyztužili Patočka a Cigánek, kterým sobotním zápasem A-týmu vypršel čtyřzápasový trest, a v obraně vyběhl Jakub Novák, který naposledy hrál v srpnu 2014 za áčko a nyní se rozehrává po dlouhém zranění. Dobrovice zvítězila 2:0 brankami Cigánka a drží čtvrtou příčku. V sobotu 23. května se vydá do Kunic, které jsou sice jedenácté, v minulém kole ale doma dokázaly remízovat 2:2 s vedoucím Mnichovým Hradištěm.

Dorostenci porazili Bakov, jsou už pátí a v neděli od 10:30 hostí Židněves. Starší žáci jedou v sobotu na desátou na trávu SKP MB, mladší žáci v neděli od 8:30 hostí Žerčice a v úterý od 17 hodin Pěčice. Přípravku čeká v sobotu veledůležitý zápas - od 13 hodin odveta finále Belsport Cupu ve Březně, ve kterém bude hájit výhru 6:1 z prvního finále.