Náchod bude doma bojovat o záchranu

30.05.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Náchodský fotbalový klub se pyšní bohatou a úspěšnou historií, letos je ale v divizi stejně jako loni v přímém ohrožení sestupem. V minulé sezóně nakonec uhrál třináctou, tedy první nesestupovou příčku, letos je na tom zatím o špricli lépe, na sestup má ale rezervu jediného bodíku. A zdá se, že ve finiši ztrácí dech. Zatímco zkraje jara dokázali svěřenci Radovana Hromádka porazit několik přímých konkurentů v boji o udržení divizní příslušnosti a navíc přidat cenné remízy s Novou Pakou či Živanicemi, v posledních šesti zápasech jedinkrát zvítězili a pětkrát odešli poraženi. O obrat k lepšímu se pokusí před vlastními diváky proti Dobrovici, která je stále druhá a již 11 zápasů v řadě neprohrála. V Náchodě se hraje v sobotu 31. května od 17 hodin.

Také dobrovickému béčku se aktuálně daří. V posledních sedmi zápasech ztratilo body pouze remízou ve Velimi, jinak pětkrát zvítězilo a nastřílelo úhrnem 28 gólů. Jeho příštím soupeřem je dvanáctá Sázava, která naopak na výhru už 6 zápasů marně čeká. Týmy se střetnou v Sázavě v sobotu od 17 hodin.

Dobrovičtí dorostenci doma v neděli od půl jedenácté přivítají březenské mladíky, starší žáci zajíždějí v sobotu na půl desátou do Benátek nad Jizerou a mladší žáci hrají v neděli od 8:30 na půdě boleslavského SKP.

Stanislav Chmela