Město Dobrovice zažije třetiligovou premiéru!

13.08.2015 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice už svůj historicky první zápas v ČFL sehrál - v prvním kole nové sezóny remízoval v Královĕ Dvoře. Teď se poprvé jako třetiligový představí svým vlastním divákům!

Prvním třetiligovým klubem, který zavítá do mĕsta Dobrovice k soutĕžnímu utkání, bude pražský Loko Vltavín. Bývalá TJ Lokomotiva (a ještĕ předtím TJ Dynamo) předloni na jednu sezónu okusila druhou ligu. S návratem do vyšší soutĕže nyní nespĕchá. "Lokáda", jak se klubu přezdívá mezi jeho holešovickými fandy, vloni v ČFL skončila šestá a jejím cílem pro letošek je mírné zlepšení - ne hůře, než páté místo. Mezi čerstvými posilami, které by jí ke splnĕní předsevzetí mĕly dopomoci, jsou také dva bývalí Dobrovičáci - Ondřejové Pávek a Janda. V prvním ze 38 utkání se jim dařilo i nedařilo - nad ambiciózními Domažlicemi mĕli převahu, dostatečnĕ ji ale nevyužili a stejnĕ jako Dobrovičtí po penaltách prohráli.

Dobrovice neuvidí poprvé pouze třetí ligu, ale také své nové posily. Tandem Hejno - Čáslava jich přivedl devĕt a desátá je ještĕ v jednání. Do úvodního utkání jich proniklo pĕt - Březina, Bernát, Sodoma a střídající Boček a Just.  Dalším nováčkem týmu je ale také trenér brankářů, velezkušený gólman Marek Čech (Žilina, Liberec, Vladivostok, Dynamo Moskva, Plzeň, Dilhí, 1x reprezentace), který může eventuálnĕ také nastoupit do brány.

Utkání Dobrovice - Vltavín startuje na dobrovickém stadionu v sobotu 15. srpna v 17:00.

Letní posily FK Dobrovice
 FK MB
 Březina Filip (1995)
 záložník  Sparta Praha

Svůj druhý zápas celkovĕ, ale první na domácí půdĕ, sehraje také dobrovické béčko. Po Viktorii Radim, kterou porazilo na penalty, se střetne s dalším starým známým soupeřem - v nedĕli od 17 hodin hostí Sokol Luštĕnice. Nechte se tedy pozvat nejen poprvé v Dobrovici na třetí ligu, ale také na nedĕlní derby a fandĕte dobrovickým barvám!

FK Dobrovice 27.09.
vs. St
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 16:30
TJ ZD Kostelní Hlavno 28.09.
vs. Čt
FK Dobrovice (mladší žáci) 10:30