Jarní část sezóny začne pĕknĕ zostra!

06.03.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovický lídr divize C načne jarní boje o ČFL jedním z nejtĕžších zápasů sezóny. V sobotu 7. března se vydá do Živanic, fotbalové vsi na Pardubicku. Tamní Sokol má ty nejvyšší ambice a tomu odpovídá jeho zimní posilování. Rovnou z 1. ligy se do živanického dresu vrací podzimní kapitán Budĕjovic Ondřej Herzán a útok posílila boleslavská legenda Marek Kulič. A aby nebylo ex-ligových posil málo, na trenérskou lavici se v zimĕ posadil Martin Pulpit. Týmu se v přípravĕ dařilo, prohrál jen s třetiligovou Chrudimí, jednou remízoval a 6x odešel jako vítĕz.

Dobrovice však zůstává favoritem. Kádr, který přezimoval na vedoucí pozici se sedmi body náskoku, dostal další posily. Mužstvo sice opustili Bém, Vodička a Hňup, na přestup ale přichází středopolař Jiří Krystan z Jablonce nad Jizerou a hostovat budou brankář Ondřej Pávek ze Sparty, bek Ondřej Sobĕslav ze Slovanu Liberec a záložník Ondřej Janda z Lysé nad Labem (naposledy v Českém Brodu). Kmenovými hráči se navíc stali dosud hostující Jaroslav Rudolf a Marek Volf. Výkop jarního otvíráku je v Živanicích plánován na sobotu 14:30.

Do jarní části sezóny vstoupí také dobrovický rezervní tým. Dojem z výsledkovĕ rozpačité přípravy se pokusí napravit v nedĕli od 14:30 na půdĕ průbĕžnĕ šestých Poříčan.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 22.10.