Jak si vedli dobrovičtí fotbalisté v podzimní části sezóny?

17.12.2019 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice má za sebou podzimní část sezóny 2019/20, ve které po odhlášení z České fotbalové ligy nastupuje A mužstvo dospělých v krajském přeboru, do kterého vstoupilo šesti výhrami v úvodních šesti kolech.  V následujících devíti zápasech ale dobrovičtí dokázali přidat již jen dvě vítězství, a tak je výsledkem jejich podzimního působení v krajském přeboru 6. místo a 12bodová ztráta na čelo soutěže po 15 odehraných utkáních, z nichž dokázali osmkrát zvítězit.

V mládežnických mužstvech se příliš nedařilo dorostu v I.A třídě, když z deseti utkání dokázal vytěžit jen devět bodů za tři vítězství a sedm porážek. Je z toho po podzimu 10. příčka v dvanáctičlenné tabulce. Jen o málo lépe jsou na tom starší žáci, kteří rovněž v I.A třídě získali v deseti utkáních dvanáct bodů za čtyři vítězství, díky čemuž figurují na 9. místě třináctičlenné tabulky. Naopak naprosto suverénně si na podzim počínali mladší žáci FK Dobrovice. Ti nastoupili v okresní soutěži 7+1 k deseti soutěžním utkáním a dokázali desetkrát zvítězit, když svým soupeřům nastříleli rovných (a neuvěřitelných) 100 branek, což činí průměr deset gólů na zápas. Není proto divu, že první tři nejlepší střelci soutěže jsou právě z Dobrovice – první je Ladislav Zajíček s 21 vstřelenými brankami, druhé Jan Kopecký se 17 góly a třetí Ondřej Hýbl, který se trefil šestnáctkrát. Sami přitom mladší žáci inkasovali jen šestkrát.

Na podzim také FK Dobrovice registroval celkem čtyři mužstva přípravek – dvě mužstva mladší přípravky a dvě mužstva starší přípravky. Mladší přípravky hrají turnajovým systémem a odměnou jsou jim především radost ze hry a nastřílené branky, body se nepočítají. Hráči starších přípravek poté hrají klasickým kolovým způsobem. Například hráči starší přípravky A, kteří odehráli na podzim jedenáct utkání, dokázali desetkrát vyhrát a jen jednou odcházeli ze hřiště poražení.