Hostíme Živanice, zatím nejúspěšnější tým jara!

10.04.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Živanice jsou v divizi nováčkem, který postupoval až ze sedmého místa krajského přeboru, na podzim doma s hosty z Dobrovice prohrál 1:4 a přezimoval až na 11. místě. Na jaře jde ale o zcela jiný mančaft!  Pod novým trenérem Košátkem (dříve např. 2. liga v Pardubicích) prošlo mužstvo radikální obměnou. Deset ze sedmnácti členů současného týmu je v živanickém dresu nováčky. Kapitánskou pásku převzal brankář Ottmar, ještě na podzim opora Nové Paky, a v prvních pěti jarních kolech čtyřikrát vychytal nulu! Směrem dopředu jsou živanické výkony zatím skromnější, kromě zápasu ve Svitavách vstřelili vždy jen jeden gól, při takto pevné obraně to ale zatím vždy stačilo na body. V pěti zápasech 4 výhry a jediná remíza, tedy 13 bodů, spolu s Vysokým Mýtem jednoznačně nejúspěšnější bilance úvodních pěti jarních kol, a posun na aktuálně čtvrtou pozici. A aby toho nebylo málo, Živaničtí v podstatě nerozlišují, zda hrají doma nebo venku. Na svém hřišti získali 16 bodů, venku 15.

Po dvou remízách s celky z čela tabulky tak čeká dobrovické hráče další velice náročné utkání, v nĕmž se pokusí prodloužit šňůru 12 domácích zápasů bez prohry. Pomoci jim v tom mohou také jejich příznivci, zvláště pokud napodobí svůj výkon z předešlého domácího mače a opět dorazí v hojném počtu. Hraje se v sobotu 12. dubna od 16:30.

Dobrovické béčko zažívá na jaře těžké časy. V pěti kolech čtyřikrát prohrálo a jedinkrát zvítězilo. Stále ale drží výbornou pátou příčku a s již téměř vyprázdněnou marodkou může doufat v obrat k lepšímu. V pátém jarním kole přivítá nevyzpytatelného soupeře, který minulý týden porazil suverénního lídra tabulky ze Suchdola. Tentokrát však benešovské béčko nebude moci spoléhat na významnější podporu hráčů divizního áčka, protože oba týmy hrají ve stejném termínu. Proti devátému týmu tabulky tak mohou být Dobrovičtí favority. Přijďte je podpořit v neděli 13. dubna od půl páté.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00