Fotbalová Dobrovice bilancovala i plánovala

28.02.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovická sokolovna hostila v sobotu 23. února každoroční valnou hromadu Fotbalového Klubu Dobrovice. V čase, kdy se klub díky námluvám s hvězdným Tomášem Řepkou vyhoupl do popředí zájmu všech tuzemských sportovních médií, se více než stovka jeho členů a příznivců sešla, aby se ohlédla za uplynulým rokem a vytyčila si plány pro ten nadcházející.

Setkání se neslo v přátelské atmosféře. Aby také ne, loňský rok se hodnotil příjemně. Všech sedm mužstev, která v klubu působí, zažívá úspěšné období. Minižáci ovládli letošní ŠkoEnergo Cup a stejně jako mladší i starší žáci se drží na čelních příčkách své soutěže, dorost se podařilo stabilizovat. Příkladné dobrovické práce s mládeží si povšiml dokonce i fotbalový svaz, jehož pochvalné stanovisko tlumočil vzácný host, předseda FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Rok 2012 se však zapsal do historie dobrovické kopané především dvojitým postupem obou dospělých mužstev. Rezervní tým vybojoval historický postup do krajských soutěží a ani zde si jako nováček nevede špatně, po podzimu mu patří třetí místo. Hlavní tým splnil prvořadý cíl a po dvou letech se vrátil do divize. Momentálně je devátý, cílem pro jaro je umístění do 5. místa a jak uvedl předseda Reinbergr, nebránil by se ani postupu do třetí ligy.

„Chceme být přátelský, pohostinný klub a po Mladé Boleslavi lídr širokého okolí“, tak načrtl předseda Reinbergr budoucnost klubu. Organizaci, jejíž příjmy jsou z 87% tvořeny dary sponzorů s cukrovarem a lihovarem TTD Tereos v čele, čeká letos velká a dlouho očekávaná investice, která právě pohostinnost významně podpoří. Na podzim se má začít stavět a ještě před začátkem jarní sezóny 2014 by měla být předána do provozu nová budova hospůdky v areálu stadionu. Kromě tohoto projektu se také usilovně pracuje na získání dotace pro položení umělé trávy pro dobrovickou mládež.

Závěr valné hromady tvořilo slavnostní vyhlášení nejlepších fotbalistů klubu uplynulého ročníku. Mezi minižáky zvítězil Martin Kopecký, v mladších žácích Daniel Málek, ve starších žácích Tomáš Světlík, z dorostu byl vybrán Jaroslav Řehák a nejlepším hráčem B-týmu se stal Antonín Beran. Z řad „áčka“ pak byli vybráni tři nejlepší – na třetím místě loňský vítěz Jiří Gába, na druhém místě kapitán týmu Jan Vladyka a hráčem roku 2012 FK Dobrovice nemohl být vyhlášen nikdo jiný než střelec, tanečník a miláček publika Musa Ansuma.

Přejme FK Dobrovice, ať se mu za rok touto dobou bilancuje stejně dobře jako nyní. První krok udělá již 9. března na vlastní půdě prvním jarním mistrovským divizním utkáním proti Dvoru Králové.

Stanislav Chmela