Dobrovice přivítá Turnov, farmu Slovanu Liberec

26.03.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Čtvrtý z patnácti jarních divizních zápasů FK Dobrovice obstará domácí střetnutí s FK Pěnčín-Turnov. Po Benátkách a Jablonci se Dobrovičtí do třetice opět utkají s farmou prvoligového klubu. Turnov se už druhým rokem může spoléhat na výpomoc hráčů Slovanu Liberec. Úvod podzimu mu přesto vůbec nevyšel. Pod tehdy novým trenérem, benáteckým Pavlem Jíchou, urval v osmi zápasech jen 5 bodů. Jako nouzové řešení proto Jíchu vystřídal hrající člen mužstva Josef Petřík a nastal nebývalý obrat. Ve zbylých sedmi zápasech Turnov nasbíral 18 bodů a nepoznal hořkost porážky, takže se z předposlední příčky vyšplhal na deváté místo. Po zimní přestávce zatím není tolik úspěšný. Vyrovnané utkání v Benátkách prohrál 1:2, Jablonec porazil 3:2 a stejným skóre prohrál ve Dvoře Králové, kde rozhodnutí přišlo v poslední minutě z penalty za ruku v pokutovém území. Trápí ho především složení útoku, na hrotu už si zahrál i veterán Papoušek.

S Dobrovicí Turnov prohrál čtyři předešlé zápasy a i tentokrát budou reprezentanti města cukru favority. Jejich náskok v čele tabulky se sice smrsknul na dva body, minulé utkání v Jablonci nad Jizerou ale opanovali suverénním způsobem s výsledkem 3:0. První gól v první minutě jim sice nebyl uznán pro ofsajd a po zbytek první půle jejich převaha vycházela vniveč, těsně před odchodem do šaten se ale po sólu Volfa dorážkou trefil Osvald. Po změně stran se obraz hry nezměnil a Dobrovice z tlaku vytěžila dva góly Šidla po standardkách Cigánka. Duel dvou tradičních divizních účastníků bude na programu v sobotu 28. března od 15:00 a vy jste k němu na Městský stadion FK Dobrovice srdečně zváni.

Před svými diváky se představí také dobrovické béčko. Derby na trávě Mnichova Hradiště se mu vůbec nevydařilo, lídr tabulky neměl nejmenší problém a nad Dobrovickými zvítězil 3:0. Modrobílí přesto drží čtvrtou příčku. V nadcházejícím kole se o ni ale utkají s pátou Radimí, která už ztrácí jen dva body. Hraje se v neděli 29. března od 15 hodin.

Dobrovickým dorostencům se daří, jsou už pátí a v dalším kole jedou na půdu čtvrté Akumy. Představí se tam v neděli od 10:30. Starší žáci hostí v sobotu od 10 hodin Bakováky.

FK Dobrovice 27.09.
vs. St
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 16:30
TJ ZD Kostelní Hlavno 28.09.
vs. Čt
FK Dobrovice (mladší žáci) 10:30