Dobrovice narazí na další prvoligovou farmu

19.03.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Po Benátkách se tentokrát lídr divize C utká s Jabloncem nad Jizerou na jeho půdě. Pro Jablonec, farmu toho prvoligového nad Nisou, půjde o jarní premiéru před vlastními diváky. K prvním dvěma duelům jara zavítal do Dvora Králové a do Turnova. Z obou měření vyšel poražen, ve Dvoře jednoznačně 0:3, v Turnově po vyrovnané prvé a urputně bráněné druhé půli těsně 2:3. Mužstvo, které na podzim vybojovalo solidní šestou příčku, prošlo v zimě značnou obměnou. Odešli čtyři hráči, z toho Soběslav a Krystan do Dobrovice (navíc Rudolfovo dosavadní hostování se změnilo v přestup). Přišlo hráčů sedm, kromě Halamy z prvoligových Budějovic se ale jedná vesměs o mladší a ne příliš zkušené fotbalisty. Věkový průměr mužstva nezvedá ani pravidelná výpomoc z Baumitu, obvykle se totiž jedná o hráče juniorky. Vedení klubu letos o postupu neuvažuje, rádo by se ale na jaře vyhnulo sestupovým starostem.

Na rozdíl od Dobrovice, pro kterou je letos postup jasným cílem. Podobně jako Jablonci se ale Dobrovickým úvodní dvě kola výsledkově nevydařila. Silné Živanice přehráli, odvezli si ale pouze bod, a dalšímu kandidátovi na postup, Benátkám, po smolném průběhu zápasu dokonce podlehli. Z náskoku na prvním místě tabulky zbývají už jen dva body a je tedy nutné začít znovu vyhrávat. V Jablonci se o to Dobrovičtí pokusí v sobotu 21. března od 15:00.

Dobrovické béčko proti předposlednímu Zelenči zabralo doslova od úvodní minuty a vcelku bez problémů vybojovalo výhru 4:1. Zápas na půdě Mnichova Hradiště bude ale asi trochu jiné kafe. Hradišťáci se výhrou 4:3 v Radimi vyhoupli na první příčku (Vykáň v Jesenici podlehla 0:3). Čtvrtá Dobrovice na jejich půdu zavítá v neděli na 15. hodinu.