Divizní Dobrovice bude hájit první příčku a domácí neporazitelnost

17.10.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Chodit v Dobrovici na fotbal, to je letos radost! Divizní mužstvo v probíhající sezónĕ doma ještĕ neprohrálo a dokonce zatím neinkasovalo jediný gól! Také jeho venkovní výsledky jsou více než uspokojivé, naposledy to byla výhra na půdĕ do té doby třetího Ústí nad Orlicí, a po 10 kolech zaslouženĕ vede tabulku své divizní skupiny.

Další překážkou na zatím ještĕ dlouhé cestĕ bude FK OEZ Letohrad. Tým z mĕstečka pod Orlickými horami už druhou sezónu jen vzpomíná na svou nĕkdejší třetiligovou účast. Aktuálnĕ mu patří 8. pozice, tedy přesný střed tabulky, za 5 výher a 5 proher se skóre 15:17. Mladý tým s nĕkolika zkušenĕjšími hráči (např. stopeři Vaniš a Stasmeier) podává nevyrovnané výkony - letos už dvakrát podlehl toho času poslednímu mužstvu tabulky, dokázal ale také zvítĕzit nad silným Turnovem či minulý víkend nad Kutnou Horou, v obou případech doma. Venku bodoval zatím jedinkrát, a to ve druhém kole na trávĕ nováčka ze Živanic. V sobotu 19. října od 15:30 se představí na Mĕstském stadionu FK Dobrovice.

 

Dobrovický rezervní tým čeká okresní derby. Dlouhá Lhota, která loni působila v krajském přeboru, je i letos silná. Po 10 kolech nikdo v celé soutĕži zdaleka nenastřílel tolik gólů jako ona, na kontĕ jich má už 32. V posledních 4 kolech ale bodovala jen domácí výhrou nad předposledními Červenými Pečkami a z čelních příček spadla na šestou, kde má stejný počet bodů jako sedmá Dobrovice. Válka severu Chlumu proti jihu Chlumu vypukne v nedĕli 20. října od 15:30 na dobrovickém stadionu.

Dobrovičtí dorostenci hrají v nedĕli od 11 hodin v Bakovĕ nad Jizerou, starší žáci se představí doma v sobotu od 10 hodin proti Mšenu, mladší žáci, kteří vedou tabulku okresního přeboru, hrají v nedĕli od 8:30 na trávĕ druhého SKP MB, v nedĕli od 9 hodin se doma představí mladší přípravka, která hostí Doubravu, Knĕžmost a Akumu MB.

 

Stanislav Chmela

 

 

Příští utkání

není známo

Naši partneři: