Áčko v dalším přípravném utkání rozstřílelo Polaban Nymburk

14.02.2019 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 5:1 (2:1)

A tým má za sebou již sedmé přípravné utkání, které odehrál ve středu 12. února s účastníkem divize B Polabanem Nymburk. Dobrovice si sice došla pro povinnou výhru, ale zejména v prvním poločase se hodně nadřela.

Utkání mělo bleskový a pro domácí šokující začátek, když již ve 45. vteřině po chybné rozehrávce stoperů Kühnela se Soběslavem vystihl přihrávku hostující Zorkler a nekompromisně zakončil k levé tyči Bartošovy branky na 0:1 pro hosty. Hosté do utkání nastoupili s pohybem po celém hřišti a velmi důkladnou defenzivou a zejména v prvním poločase hráli velmi účelný fotbal s rychlými brejky do zakončení. V 9. minutě po faulu na Petličku z pravé strany zahrál střílený centr do vápna Vajgl, jenž hosét odvrátili na roh. Ve 12. minutě opět po nedorozumění u levé postranní čáry Malého s Osvaldem šli hosté do přečíslení, ale ránu Zorklera skvěle vystihl Bartoš.  V 19. minutě se ale již skóre měnilo, když se Sodoma skvěle uvolnil před vápnem hostí a pěkným dloubáčkem přes hostující obranu vysunul do šance Petličku, který tváři v tvář gólmanovi hostí nezaváhal a srovnal brankový stav. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat a v 26. minitě po pěkné kombinaci na jeden dotek napáli svoji dalekonosnou ránou Škarecký pouze do břevna Bartošovy branky. Ve 28. minutě byl Soběslav po pěkném vysunutí zastaven pouze za cenu faulu a následný trestný kop Vajgla z 25 metrů šel přes zeď mimo tyče nymburské branky. Ve 30. minutě opět po pěkném uvolnění na levé straně šel sám na branku Petlička, ale jeho střelu na bližší tyč gólman Plaček vyrazil na roh. Hosté opět zahrozili ve 34. minutě, kdy průnik Zorklera zastavila domácí obrana pouze za cenu faulu, ale následný přímý kop z 25 metrů poslal Zorkler nad branku domácích. Ve 36. minutě vyvezl míč Soběslav, který středem hřiště skvěle našel Sodomu, ten ale šikovně posunul do zakončení nabíhajícího Žižku, který proměnil svou šanci a poslal domácí do vedení.

Ve druhém poločase se sestavy z větší části na obouch stranách proměnily, ale první kdo zahrozil brejkem se zakončením byli stejně jako v prvním poločase hosté, naštěstí ale v koncovce přestřelili branku. Od 50. minuty ale již přebrali otěže utkání domácí hráči a jejich festival zahozených šancí se nedá spočítat.

V 51. minutě šel Valenta z pravé strany do průniku, ale jeho rána zazvonila Malíkovy na pravé spojnici branky, ihned po minutě se probil hostující obranou z levé strany Miškovský a jeho střela skončila taktéž na tyči hostující branky. V 61. minutě po rychlé kombinaci středem hřiště a finální přihrávkou přes hostující obranu vysunul Soběslav Volfa, který zcela sám zakončoval na zadní tyč pro domácí na 3:1. V 67. minutě po rychlé kombinaci z pravé strany šel Valenta opět sám na branku hostí, ale trefil pouze nohy vyběhnuvšího Malíka. V 70. minutě po další kombinaci ze středu hřiště našel Petrlák skvěle Miškovského, ale jeho ránu k levé tyči vytáhl konečky prstů na roh opět Malík. V těchto minutách byli hosté přikováni před svým pokutovým územím a valil se na ně jeden útok za druhým. V 75. mintutě si po rychlé kombinaci z pravé strany vyměnili míč Miškovský s Valentou, ale druhý jmenovaný opět mířil z 10 metrů pouze do tyče nymburské branky.

V 76. minutě po další kombinaci se již Valenta prosadil, když po Miškovského přiťuknutí mířil technicky z 18 metrů k levé tyči hostující branky.  Ihned po minutě se prosadil Miškovský po centru z pravé strany a uzavřel na konečných 5:1 pro domácí. V 80. minutě po další rychlé kombinaci zakončil další ranou již potřetí do tyče opět Valenta. V 85. minutě po další akci ze středu hřiště vstřelil Miškovský ještě jeden gól, ten se ale do závěrečného skóre nemohl promítnout, neboť jeho střelec stál v ofsajdu. A nakonec v 90. minutě po další rychlé kombinaci se dostal k míči ve vápně Miškovský a jeho střela míříla těsně vedle levé tyči hostující branky.

V prvním poločase se hosté představili velmi sympatickým herním projevem, ve druhém poločase se již  projevila herní kvalita na domácí straně, ale bohužel stále s nepřesnou koncovkou.

Další přípravné utkání hraje A tým v sobotu 16. 2. od 10:30 hod v Ohrazenicích na UMT s dalším druholigistou, domácími FK Pardubice.

Branky: Petlička, Žižka, Volf, Valenta, Miškovský -  Zorkler

FK Dobrovice 1. poločas:  Bartoš -  Malý, Soběslav, Kühnel , Vajgl - Petlička, Žaloudek, Osvald, Klain - Sodoma, Žižka.
FK Dobrovice 2. poločas : Bartoš – Novák, Soběslav, Routek, Tvaroha, - Valenta , Petrlák , Žižka , Klain , (60. Sodoma) – Volf, Miškovský

SK Polaban Nymburk: Plaček - Kotek, Dudla T., Bohdan, Novotný - Vyskočil - Čuřík, Škarecký, Hobík, Zorkler -  Dudla M. Ve 46. minutě vystřídali: Malík, Herčík, Muller, Drobný, Svoboda, Jakubec, Dudla M., Koubský, Dudek, Korec.