Áčko proti nejpevnější obraně, béčko derby v Luštěnicích

09.04.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Předešlý víkend fotbalovým fanouškům pokazila tvrdohlavá zima, z osmi zápasů divize C jich bylo šest odloženo. Hrálo se v Živanicích a také v Benátkách, které doma porazily Náchod po penaltovém rozstřelu, takže se jejich ztráta na vedoucí Dobrovici ztenčila na tři body. Lídr divize má ale k dobru odložený zápas ve Dvoře Králové, kde by se mělo hrát ve středu 29. dubna. Ještě před tím ale příjde na řadu Trutnov.

Zatímco s počasím by tentokrát dle předpovědi neměl být nejmenší problém, soupeř jistě problémy dělat bude. MFK Trutnov patří letos mezi nejsilnější divizní týmy. Velké uznání zaslouží především obranná práce mužstva. Trutnov je aktuálně jedním ze dvou divizních týmů, které inkasovaly nejméně gólů (druhým je Velké Meziříčí z divizní skupiny D), za zády zkušeného gólmana Šťastného jich v 19 odehraných zápasech skončilo jen 10. Tedy o tři méně, než obdrželi třetí nejlepší obranáři z Dobrovice. Čisté konto udrželi svěřenci trenéra Miloše Dvořáka také v podzimním zápase na dobrovickém pažitu (nakonec domácí výhra po penaltách). Na jaře zatím Trutnov ze hry inkasoval jedinkrát, a to v Benátkách nad Jizerou (Trutnovští dokázali vyrovnat, ale gól jim nebyl uznán). Souboj vedoucí Dobrovice proti čtvrtému Trutnovu na jeho umělé trávě je na programu v neděli 12. dubna od 16:30.

Už v sobotu odehraje svůj zápas dobrovická rezerva a tentokrát to nebude mít daleko, hrát se bude v Luštěnicích. Tamnímu Sokolu patří devátá příčka, Dobrovice je čtvrtá a zatím posbírala o 10 bodů více. Na podzim Luštěničtí pod vedením trenéra Marušky podlehli Dobrovici 0:4. Derby má svůj úvodní výkop plánováno na sobotní půl pátou odpoledne.

Dobrovickým dorostencům můžete přijít fandit v neděli, kdy od 10:30 přivítají Bezno. Velice těžké utkání čeká starší žáky, kteří v neděli od 16 hodin hrají na půdě lídra tabulky FC Mělník. Mladší žáci hostí už v pátek od 16 hodin kolegy z Bakova.

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00