Áčko do Pardubic, béčko na derby do Horek!

17.10.2014 Kategorie: FK Dobrovice
  Dobrovici čeká nevyzpytatelný soupeř. Pardubickému béčku sice patří po deseti kolech až 13. místo, nezkušené mužstvo se ale může lehce změnit k nepoznání - stačí když mladíky na place vystřídají harcovníci druholigového pardubického A-týmu, jako se tomu stalo na jaře. V březnovém zápase Pardubice B - Dobrovice domácí nasadili takřka kompletní druholigovou jedenáctku a i přes vyrovnaný průběh zvítězili 1:0. Kromě toho dokáže souboj proti Pardubákům ztížit také tradiční brzký čas jejich domácích zápasů. Zda zůstane Dobrovice i po jedenáctém kole posledním neporaženým týmem všech tří českých divizí se totiž rozhodne v sobotu 18. října už od 10:30.

Za zápas víkendu můžeme tentokrát směle označit derby béčka v Horkách nad Jizerou. Důvodem není jen samotná geografická blízkost soupeře, ale především složení hráčského i realizačního týmu Horek. Za nováčka 1. A třídy nastupují bývalé dobrovické opory Kohout, Mrvík, Hrdina či Malík, sportovním manažerem je ex-dobrovický Jaroslav Dvořák a zápas si dost možná nenechá ujít ani velká osobnost historie dobrovického fotbalu Josef Volf. Jejich mužstvo do sezóny vstoupilo velice dobře, první tři zápasy vyhrálo, v dalších sedmi duelech už ale zvítězilo jen dvakrát a momentálně tak drží 7. místo, kde má 2 body ztrátu na čtvrtou Dobrovici. Oba týmy se střetnou v sobotu 18. října od 15:30 na hřišti v Horkách nad Jizerou.

Dorostenci hostí v neděli od půl jedenácté kolegy z Bakova nad Jizerou. Starší žáci hrají v sobotu od 10 hodin na hřišti Pšovky Mělník, mladší žáci hostí v neděli od 8:30 Sporting MB a přípravka se v sobotu dopoledne vydá na turnaj do Března.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00