Áčko čeká další farma, béčko lídr tabulky

28.08.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Hlavní dobrovický tým se po třech kolech posunul na třetí pozici tabulky, když v zatím posledním zápase porazil dosavadního lídra (3:1 Jablonec nad Jizerou). Ve čtvrtém kole čeká svěřence trenéra Hejna výlet do ne příliš vzdáleného Turnova.

FK Pěnčín-Turnov se od loňské sezóny těší statutu farmy Slovanu Liberec, což mu pomohlo získat čtvrtou příčku. Od současné sezóny se nový lodivod, Benátčan Pavel Jícha, rozhodl stavět do zápasů výrazně méně libereckých hráčů, než tomu bylo za trenéra Šafáře. Navíc se musí obejít bez stopera Ginzela (bývalý parťák našeho Jirky Váni v dresu jabloneckého Mšena) a pravidelně nastupovat už nebude ani liberecká legenda Tomáš Janů. Naopak se do týmu vrátil útočník Daniel Hurt ze štace v Německu a přišli liberečtí Janeca a Beníšek.

Přestože v přípravě se mu dařilo a z poháru vypadl až po vyrovnaném souboji s druholigovými Pardubicemi, v úvodních kolech Turnov nijak nezazářil. Nejprve na své půdě věnoval premiérové dva body nováčkovi z Benátek a poté i přes dobrý výkon odjel s prázdnou z Jablonce, kde v poslední čtvrthodině promarnil dvougólový náskok. Až ve třetím kole naplno bodoval, doma smetl 5:2 pro letošek zatím tápající Dvůr Králové. Tahounem mužstva je dle očekávání Petr Papoušek, autor hattriku do dvorské sítě. Na loňská dvě vítězství proti tomuto soupeři se Dobrovice pokusí navázat v neděli 31.8. od 17 hodin v Turnově.

Áčku se podařilo sesadit lídra tabulky v minulém kole, tentokrát bude mít stejnou možnost rezervní tým. Béčko, kterému po třech kolech patří osmá pozice, zajíždí na trávu Viktorie Radim. Mančaft okolo známého snajpra Slunéčka ještě neztratil ani bod a díky lepšímu skóre (10:3) vede před Horkami. Velice těžký zápas čeká dobrovické béčko v neděli 31.8. od 17 hodin v Radimi.

V neděli v 9 hodin začne sezóna pro dobrovické starší žáky zápasem v Bakově a dorostenci od 10:30 přivítají Akumu MB.

Stanislav Chmela