A tým slaví první výhru v prvním ostrém zápase na novém trávníku!

26.08.2020 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:1 (0:0)

K utkání prvního kole nové sezóny Ondrášovka krajského přeboru přijel do Dobrovice Posázavan Poříčí nad Sázavou. Ten se vloni zapsal do paměti dobrovických hráčů jako velice kvalitní soupeř. Tentokrát však svých kvalit z loňského ročníku nedosáhl a do Dobrovice přijel spíš s taktikou v devíti lidech bránit své pokutové území a čekat na chybu domácích.

Hned v úvodu se mohlo měnit skóre, když již ve 2. minutě po skvělé kombinaci z levé strany se dostal ke střílenému přízemnímu centru Klain a našel svojí přihrávkou na zadní tyči před zcela opuštěnou brankou volného Kohouta, který ale zamířil jen do boční sítě. Kohout snad ještě dnes přemýšlí, jak mohl minout takovou 100% tutovku. Domácí měli míč na svých kopačkách po většinu celého zápasu, hosté pouze čekali na brejk a chybu domácích, jako třeba po Zelinkově špatné malé domů, kdy se řítil hostující útočník sám na domácího Bartoše, který ale své mužstvo podržel. Poté se několikrát skvěle uvolnil na levé straně Klain s Kořínkem, jejich několik střílených centrů před branku ale hosté vždy odvrátili. Poté se uvolnil po kombinaci s Kohoutem Zelinka a hosté ho zastavili jen za cenu faulu. Domácí se dožadovali penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru a nařídil jen přímý volný kop. Ten Korec poslal před branku hostí, ti ale odvrátili nebezpečí na roh.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil - hosté stále parkovali autobus před svým pokutovým územím a veškerá snaha domácích o vstřelení branky troskotala na slabém zakončení. A tak jako první zahrozili hosté. Po douhé době se dostali před branku domácích a jejich střelu mířící pod břevno musel s vypjetím sil likvidovat Bartoš. Poté se opět hra přenesla před soupeřovu branku, kde po další kombinaci z pravé strany mířil stříleným centrem Zelinka do vápna,  tam si našel prostor domácí kanonýr David Miškovský a bezpečně proměnil na 1:0 pro domácí. Za čtvrt hodiny skóre měnilo znovu, tentokrát se ale vzhledem k obrazu hry překvapivě radovali hosté. Dobrovičtí dlouho marně dobývali branku hostí, ti se dostali do breaku a po autovém vhazování si do vápna naběhlo hostující kanonýr Trpišovský, který ranou pod břevno nedal Bartošovi šanci. Domácí po obdržené brance ještě vystupňovali svůj tlak a šance na sebe nenechali dlouho čekat. Nejprve se opět po hezké kombinaci ze středu hřiště dostal za obranu Kohout, ale jeho rána mířila pouze do tyče Soukupovy branky. Poté v jasné šanci po rohovém kopu Hůlka hlavičkoval z malého vápna těsně nad branku hostí. V 82. minutě se po dalším rohu prosadil hlavičkou David Miškovský, ale za už překonaného brankáře hostí zvládli zaskočit obránci, kterí vykopli míč z brankové čáry. V 85. minutě po další sérii rohů zahrál Martin Korec skvěle rohový kop, na který si na přední tyči naskočil nejvýše domácí stoper Ondra Murárik a hlavou na zadní tyč dal na 2:1 Posledních pět minut si domácí taktickou hrou již výsledek pohlídali a zaslouženě si připsali tři body. Hosté se po celý zápas dostali pouze  ke dvěma situacím po chybách domácí obrany, a jejich výkon v Dobrovici zaostal za očekáváním.

Hodnocení utkání z úst sportovního manažer FK Dobrovice Libora Nováka: "Jsem rád že, jsme utkání a tím i vstup do soutěže zvládli za tři body, měl jsem osobně z utkání velké obavy, protože z loňské sezony byly dva kluby, které nás v Dobrovici fotbalově doslova motaly, a to bylo právě Poříčí a Klíčany. Byl jsem překvapen, že soupeř vůbec nebyl aktivní a dvě šance, které v utkání měl,  jsme mu vlastně nabídli sami chybami v naší obraně. Na některých  hráčích byla vidět v utkání trocha nervozity. Proto mě přátelské zápasy nikdy nic moc neříkají a vždy si říkám, že až soutěž ukáže, jak na tom každé mužstvo je. Řekl bych, že mimo pár situací jsme měli utkání pod kontrolou, a i když jsme rozhodli až v závěru, tak máme zcela zaslouženě tři body. Musím pochválit mužstvo za trpělivý výkon proti zhuštěné hostující obraně, Ondru Bartoše který za stavu 0:0 skvěle podržel své mužstvo a oba střelce, kteří se svých šancí zhostili na jedničku. Jinak nemáme co slavit, dneska si užijeme tři body, ale v týdnu se již budeme pilně připravovat na dalšího těžkého soupeře, kterým je FK Komárov, ke kterému zajíždíme v dalším kole."