Čtrnáct minut hrůzy připravilo Dobrovické o naději na tři body

23.10.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 2:3 (0:3)

V rámci utkání 11. kola ČFL se Dobrovice na svém hřišti postavila mužstvu z Dvora Králové. V zápase šlo o přímý souboj o 5. místo, když kárlovedvorští ztráceli na Dobrovici tři body.

Hosté vlétli do utkání jako uragán, když po 14 minutách hry vedli o 3 barnky a bylo prakticky hotovo. Diváci se ještě ani nestačili usadit a domácí brankář lovil poprvé míč ze své sítě. Po necelé minutě hry se totiž prosadil po centru z trestného kopu Jakub Balšánek. V 9. minutě se pěkně uvolnil ve vápně Michal Procházka a z otočky poslal míč přesně k tyči. A hororovou čtvrthodinku pro domácí zakončil ve 14. minutě znovu Balšánek, který se opět trefil z tretného kopu, když nedal střelou na zadní tyč domácímu Bartošovi šanci. Dobrovičtí reagovali na vývoj utkání okamžitě střídáním a přeskupením sestavy, do poločasu se dostali do jedné vážnější šance, kterou však výborně zlikvidoval hostující Krček a stav se již nezměnil.

Do 2. poločasu domácí nastoupili s odhodlání poprat se o výsledek, ale hostující obrana dlouho odolávala, dvakrát výborně zasáhl hostující brankář a jednou mu pomohlo také břevno. Nakonec se však domácí dočkali, v 76. minutě se po rozehraném trestném kopu dostal k míči domácí Routek, prostřelil hostující obranu a snížil na 1:3. Hosté se pak i nadále úspěšně bránili a podnikali rychlé protiútoky do otevřené domácí obrany. Po centru ze strany se před domácím brankářem objevil nehlídaný Bouček, ale jeho střelu skvěle vyrazil Bartoš. Domácí v závěru vsadili vše na útok a sevřeli hosty před jejich brankou a nakonec se jim podařilo v samotném závěru utkání ještě zdramatizovat, když se v 90. minutě trefil střelou zpoza vápna Josef Eliáš a snížil na 2:3. Kontaktní gól ale bohužel pro domácí přišel příliš pozdě, a i když rozhodčí nastavil pět minut  nad rámec základní hrací doby, vyrovnat se dobrovickým již nepodařilo.

Branky: 76. Routek Miroslav, 90. Eliáš Josef - 1. Balšánek Jakub, 9. Procházka Michal, 14. Balšánek Jakub

FK Dobrovice: Bartoš – Skuhravý, Routek, Sedláček 46.Pelyak), Tvaroha, Volf, Žaloudek, Tvaroha, Krystan (37.Eliáš), Osvald (66.Fotr), Bernát (53. Kostka), Miškovský (82. Jakubec).

FK Králův Dvůr: Krček – Bohánek, Růžička, Soldát, Břížďala – Hlinka (92. Zelenka), Matas, Balšánek, Ježdík (79. Eliáš) -  Procházka (54. Bouček), Kraus (91. Bican).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.