Dorostenci porazili Bělou a jsou o bod druzí

18.10.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - SK Bělá pod Bezdězem 5:2 (4:2)

V krásném sobotním dopoledni přivítala Dobrovice dorostence z Bělé pod Bezdězem. Hosté byly před zápasem v tabulce pouze o tři body za domácími a za mistrovská utkání v předchozích 2 letech měli domácí hostům co oplácet - z těchto utkání si domácí totiž odnesli pouze jeden jediný bod za remízu na jaře 2015, od té doby skončili vždy poraženi. Motivace k výhře byla tedy víc než dostačující. Po bousovském vodním pólu a zakleté brance při samostatných nájezdech útočníků domácí trenér Miloš Sajdl v rámci přípravy na tento zápas v rámci tréninku naordinoval všem víc klidu na míči a hlavně při zakončení. Lavičku domácích, resp. základní sestavu doplnil uzdravený Martin Krejcar, který nastoupil na svůj post stopera.

Od samého počátku domácí nepouštěli hosty téměř na svou polovinu a pokud už k tomu došlo tak jen těsně za půlící čáru. V sedmé minutě byl rozehrána nádherná přímočará akce kdy Martin Kopecký přihrál Danovi Málkovi ten sklepl míč Honzovi Stehlíkovi a ten prodloužil na nabíhajícího Vítka Vaněčka, který se z levého středu nemýlil a otevřel skóre zápasu – 1:0 Hned v 9. minutě radost domácích fanoušků, ale pokazili hosté. Na pravé straně domácí obrany v úrovni velkého vápna poměrně zbytečně fauloval Jarda Havlát a z nařízeného přímého kopu letěl výborně zahraný míč do našeho vápna. Centr nezasáhl ani Vítek Tichý ani nepříliš pozičně dobře postavení stopeři a tak míč propadl k útočníkovi, který vyrovnal -  1:1

Domácí opět ve snaze zavěsit do branky hostí útočili a již ve 12 minutě po rohovém kopu Tomáš Vejvoda hlavičkou mířil výborně pod břevno, ale brankář nádherným zákrokem míč vyrazil. Ještě v té samé minutě z přímého kopu rozehraného asi z 20 metrů Luboš Humpola mířil přímo do branky, kdy prudkou střelu brankář vyrazil pouze před sebe a Tomáš tentokrát již brankáře překonal – 2:1

Herní převaha a kombinační schopnosti domácích vynikly v 17 minutě, když pět domácích útočících hráčů kombinovalo ve velkém vápně hostí, kde si předali šest rychlých přihrávek mezi obránci. Zakončení vzal na sebe Honza Stehlík, ale brankář opět výborně zasáhl a nohou míč vyrazil.

Ve 23 minutě se hosté dostali k dobrovickému velkému  vápnu. Bohužel další chyba na naší pravé straně obrany, kdy Jarda s Tomášem nechali snadno projít levého záložníka, umožnila centr do našeho malého vápna, kde sprintující útočník hlavičkou trefil jen břevno, ale Vítek si nešťastně míč srazil za svá záda. Bylo opět vyrovnáno – 2:2

Domácí mladíci se však nenechali znervóznit a hráli dál svou kombinační hru. Hned ve 24. minutě Stehla sám prošel mezi stopery a objevil se nebráněný před brankářem - bohužel trefil jen nohy dobře vyběhnuvšího brankáře. Ve 33 minutě si svou slabší chvilku vybral trochu nervózní Martin Krejcar, který se objevil v dorosteneckém dresu v této sezóně poprvé. Při rozehrávce z hlouby našeho obranného pásma poslal nepříliš přesnou a pomalou přihrávku na záložníky, ale míč získal soupeř, který prošel až před Tichého a snažil se nahrát dobíhajícímu spoluhráči. Vítek finální přihrávku výborně zachytil a zabránil tak další pohromě pro domácí branku.  Ve 42 minutě Jakub Kverka prostrčil vynikajícím způsobem míč mezi stopery a Honza Stehlík konečně propálil svou střeleckou smůlu a přízemní střelou podle brankaře zavěsil – 3:2

44. minuta patřila  Vítkovi Vaněčkovi, který sám vybojoval v malém vápně míč a následná střela Tomáše Vejvody z voleje skončila těsně vedle branky hostí. V poslední minutě první půle se vydal na svůj typický výlet Krejci, který každou odehranou minutou získával více herní pohody a klidu. Prošel několika kličkami přes celé hřiště až za zálohu hostí a pak finální nahrávku prostrčil opět Honzovi a ten rozesmutnil soupeře již po čtvrté – 4:2. Krátce po této akci všichni již mířili do kabin.

Hned 46. minuta přinesla sprint Lukáše Zítky, který nahradil Jardu Havláta, kdy zatáhl po pravé straně, obešel dva hráče a nádherně přihrál Vítkovi. Jeho hlavička však skončila těsně nad břevnem bělské branky. Následovalo poměrně velké množství hezkých akcí z obou stran, které však ani na jedné straně výrazně branku neohrozili. Až v 73. minutě Honza po pasu Dana výborně vybojoval míč a ač tísněný prostrčil Michalovi Janíkovi, který však při zakončení trefil pouze vracejícího se brankáře. Domácí byli od této chvíle zase na koni a jedna šance střídala druhou a hosté se k šestnáctce Dobrovice dostávali jen ojediněle. Přesto v 77. minutě opět po standardní situaci na naší pravé straně, Vítek míč špatně vyrazil a ten doplachtil k dobíhajícímu soupeři. Nyní Krejci vrátil Vítkovi pomoct ze minelu z prvního poločasu  a doražený balon letící za Tichého záda vyhlavičkoval z jinak prázdné brány. Soupeř se nevzdával a stále se snažil o redukci pro něho nepříznivého stavu.  V 81 minutě bělští rozehrávali rohový kop, míč však jako první získal na naší první tyči Honza Stehlík rychle prodloužil na Martina Kopeckého, který jako jediný zůstával před půlnocí čárou. Kopí byť bráněn 2 hráči výborně zareagoval, když si všiml sprintujícího Dana Málka a míč mu vzduchem prodloužil do běhu. Dan nádherným dlouhým lobem přehodil brankáře a zvýšil – 5:2 Ještě čtyři minuty před koncem mohl skóre měnit Luboš Humpola, kdy nádherně obešel jak obránce, tak i brankáře a jeho střela mířila mezi tyče. Bohužel Tomáš ve snaze pojistit střelu, sám zavěsil do branky, ale dle verdiktu sudího byl v okamžiku střely již v ofsajdovém postavení, takže celkový brankový účet se neměnil.

"Opět je třeba dorostence pochválit za bojovnost i herní projev. Oproti minulým zápasům se výrazně zlepšila efektivita zakončení, na druhou stranu přibylo drobných, často zbytečných individuálních chyb, takže je v rámci tréninku opět co vylepšovat. Přes výsledné skóre je třeba vyzvednout i hru soupeře, který byl zdatným protivníkem a na našem hřišti prokázal, že se v horní polovině celkové výsledkové tabulky nepohybuje náhodou," zhodnotil utkání jeden z trenérů dobrovického dorostu Pavel Málek.

Branky: 6. Vaněček Vít, 13. Vejvoda Tomáš, 42. Stehlík Jan, 46. Stehlík Jan, 81. Málek Daniel - 8. Friedrich Jakub, 23. Tichý Vít (vl.)

FK Dobrovice: Vít Tichý, Luboš Humpola, Tomáš Vejvoda, Martin Kopecký, Jaroslav Havlát, Vladyslav Kovach, Daniel Málek, Jakub Kverka, Vít Vaněček, Martin Krejcar, Jan Stehlík. Náhradníci: Lukáš Zítka, Sebastian Maršík, Matěj Svoboda, Samuel Farkaš, Miroslav Červa, David Niems, Michal Janík.

Tabulka 1. A třídy dorostu a výsledky ostatních utkání zde.